Smartfony, Tablety, Laptopy

Znamy specyfikację, wygląd i wydajność taniego tabletu Acer Iconia Tab B1 za 99 dolarów USD

Tuż przed targami CES 2013 w Las Vegas wyciekła specyfikacja i testy wydajnościowe 7 calowego dwurdzeniowego  tabletu Acer Iconia Tab B1 za 99 dolarów USD.

Acer Iconia Tab B1 wygląda bardzo ciekawie. Niebieski pasek wokół urządzenia wyraźnie odcina się na tle czarnej obudowy. Całość sprawia wrażenie zwartej konstrukcji. Kamerka umieszczona jest w prawym górnym rogu. Napis Acer na przednim panelu wymusza niejako wizualną orientację tabletu na pionową. Na zewnątrz dostępne jest gniazdo słuchawkowe (góra) i micro USB (dół). Obok gniazda USB pod klapką ukryty jest tylko slot microSD. Miejsce pod klapką sprawia wrażenie, że zmieściłaby się tam jeszcze karta SIM. Na zdjęciach nie widać gniazda zasilającego, więc prawdopodobnie tablet ładowany jest tylko przez USB. Moim zdaniem Acer Iconia Tab B1 prezentuje się dużo ciekawiej niż Google Nexus 7.

Poniższe zdjęcia i testy zostały zrobione testowemu egzemplarzowi prawdopodobnie przez redaktora bułgarskiego portalu tablet.bg.

Acer Iconia Tab B1-A1 Acer Iconia Tab B1-A2 Acer Iconia Tab B1-A3 Acer Iconia Tab B1-A4 Acer Iconia Tab B1-A5 Acer Iconia Tab B1-A6 Acer Iconia Tab B1-A7 Acer Iconia Tab B1-A8 Acer Iconia Tab B1-A9 Acer Iconia Tab B1-AA

Specyfikacja techniczna Acer Iconia Tab B1:

Acer Iconia Tab B1 - specyfikacja

Tablet Acer Iconia Tab B1 ma 7 calowa matrycę TFT o rozdzielczości 1024 x 600 pikseli. Procesor to dwurdzeniowy MediaTek 8317 o częstotliwości 1.2 GHz, a za grafikę odpowiada procesor PowerVR SGX531. Tablet ma tylko 512 MB pamięci RAM i 8 GB pamięci Flash, ale na szczęście ma slot na microSD 32 GB. Tablet z dodatkowego wyposażenia oferuje Bluetooth 3.0, GPS i wyjście micro USB OTG 2.0, ale nie ma wyjścia HDMI. Tablet ma też wbudowaną przednią kamerkę 2.0 Mpix mogącą nagrywać wideo 720p z prędkością 30 fps (klatek na sekundę). Bateria ma pojemność 10 Wh, czyli około 2500 – 3000 mAh i jest prawdopodobnie ładowana tylko przez port micro USB. Acer Icona Tab B1 waży 308 g. Całość pracuje pod kontrolą systemu Android 4.1.2.

Acer Iconia Tab B1-1 Acer Iconia Tab B1-2 Acer Iconia Tab B1-3 Acer Iconia Tab B1-5 Acer Iconia Tab B1-6 Acer Iconia Tab B1-7 Acer Iconia Tab B1-8 Acer Iconia Tab B1-9

Wydajność procesora pozwala na swobodne przeglądanie stron internetowych, czytanie e-boków, korzystania z GPS i odtwarzanie filmów HD oraz umożliwia w miarę płynną grę w mniej skomplikowane gry 3D. Niestety szybko się okaże, że 512 MB RAM to będzie za mało dla bardziej wymagających aplikacji i cały system będzie się przycinał, chyba, że Acer mistrzowsko zoptymalizował oprogramowanie. Bateria powinna wystarczyć na 4~5 godzin pracy.

Acer Iconia Tab B1 ma pozwolić Acer’owi zaistnieć na nisko budżetowym rynku tabletów. Faktycznie Acer poszedł po całości wybierając SoC MediaTek, małą pamięć RAM i zwykłą matrycę  TFT, a nie IPS. Bluetooth i GPS tablet otrzymał niejako z dobrodziejstwem inwentarza wraz z procesorem MT8317. Parametrami i ceną może konkurować z najtańszymi chińskimi tabletami opartymi o procesory MediaTek. Moim zdaniem jednak Acer popełnił błąd nie montując 3G, które byłoby głównym atutem w walce na rynku bardzo tanich tabletów. Oszczędzając 30 dolarów pozbawił się głównego atutu. Pomijam brak Androida w wersji 4.2, a wiadomo jak to jest z aktualizacjami urządzeń dużych markowych producentów. Marka Acer to nie Asus/Google, a to robi dużą różnicę. Acer musi wydać wersję z wbudowanym 3G za co najwyżej 129 dolarów USD jeśli chce coś zdziałać w walce z chińską konkurencją, a nawet zgarnąć jakąś część rynku Google Nexus 7. Jakie jest Wasze zdanie?

imp3.net

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *