Smartfony, Tablety, Laptopy

Vido N90S kontra iPad2 – porównanie wyświetlaczy

Tanie tablety mają już silne procesory dwurdzeniowe, ale wyświetlacz to często ich piętno achillesowe. Jak jest w przypadku Vido N90S, który niebawem trafi do Polski?

Wyświetlacz w tablecie iPad 2 to wciąż jeszcze układ odniesienia dla większości chińskich produkcji. Jak podaje tabletowo.pl wkrótce do Polski w bardzo atrakcyjnej cenie 599 złotych trafi kolejny tablet z rodziny Vido (dawniej Yuandao, Window) o nazwie N90S. Specjalnie dla Was znalazłem na portalu zol.com.cn porównanie jego wyświetlacza z iPad 2 (Vido N90S w czarnej obudowie). Ważna uwaga: tablet Vido N90S nie ma matrycy IPS.

Jak mogliście zauważyć Vido N90S to nie iPad 2 jego ekran ustępuje w zasadzie we wszystkich parametrach renomowanemu choć nie najmłodszemu już konkurentowi z pod znaku nagryzionego jabłka. Jedynie jasność obrazu jest nieco lepsza. Z drugiej strony cena chińskiego tabletu jest dwa i pół razy niższa. Tablet iPad 2 kosztuje około 1650 zł, a Vido N90S ma kosztować jedynie 599 zł. Dostajemy za nią szybki dwurdzeniowy procesor i nie najgorsza baterię. Szkoda tylko, że nie ma Bluetooth, ale zawsze można użyć zewnętrznego na USB.

Dodam tylko, że tablet Vido N90S bardzo dobrze się sprzedaje w Chinach z racji stosunku ceny do parametrów. Nawet słabszy ekran nie-IPS w tej cienie jest do przyjęcia i tablet trafił do pierwszej dziesiątki najlepiej sprzedających się tabletów na Taobao.

 Parametry techniczne:

  • wyświetlacz IPS 9.7 cala o rozdzielczości 1024 x 769 pikseli, proporcje 4:3, 5-cio punktowy
  • dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 1.6 GHz, czterordzeniowe GPU Mali400
  • pamięć 1 GB RAM DDR3 i 16 GB pamięci Flash
  • aparat: przód 0.3 Mpix, tył 2 Mpix
  • bateria 6000 mAh
  • wymiary 235 x 184 x 9.9 mm
  • waga 644 g.

Pozostałe tablety Vido aktualnie dostępne w Polsce N70 II, N90 II.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.