Samsung GALAXY Tab 2 7.0
Smartfony, Tablety, Laptopy

Umarł król, niech żyje król! Samsung GALAXY Tab 2 7.0 popularniejszy od GoClever Tab A73

Samsung GALAXY Tab 2 7.0 jest obecnie wg rankingu Ceneo najpopularniejszym tabletem w Polsce. W ciągu niespełna dwóch tygodni zdetronizował on GoClever Tab A73 królującego od kilku miesięcy niepodzielnie wśród dostępnych na naszym rynku tabletów.

Siedmiocalowy GALAXY TAB 2 to dwurdzeniowy tablet z procesorem taktowanym 1 GHz, pamięcią 1 GB RAM i dyskiem 8 GB. Matryca LCD (szkoda że nie IPS) ma rozdzielczość 1024 x 600 pikseli. Tablet ma też Bluetooth, GPS i dwie kamery. Na rynku dostępne są dwie wersje różniące się wyposażeniem w moduł 3G. Bateria ma pojemność 4000 mAh. Całość jest pod kontrolą systemu Android 4.0. Model ten w sklepach internetowych można już kupić za 880 zł!

Samsung GALAXY Tab 2 7.0
Samsung GALAXY Tab 2 7.0

W porównaniu z Galaxy Tab tablet GoClever Tab A73 jest ponad połowę tańszy, ale niewiele też oferuje: procesor z jednym rdzeniem taktowany 1 GHz, 512 MB RAM, matryca 800 x 480 i nie ma wersji z  wbudowanym modemem 3G.

Zmiana lidera, której jesteśmy świadkiem może być spowodowana wieloma czynnikami. Po pierwszym zachłyśnięciu się najtańszymi tabletami kupujący zauważyli ich braki i niedoskonałości. Pojawiły się zapewne większe potrzeby niż tablet pokroju GoClever’a mógł zaspokoić. Poza tym okres komunijny dawno już odszedł w niepamięć  i czas wrócić do szkół i na studia. Tu potrzebne są już trochę silniejsze urządzenia z większymi możliwościami, aby w ogóle tablet jako pomoc naukowa miał sens.

Zwiększenie się popularności tabletu Samsunga spowodowane jest również jego bardzo atrakcyjną ceną. Jest to w końcu markowy produkt niewiele droższy (o ok 250 zł) od chińskiego tabletu Ainol Aurora II.

Dla osób chcących śledzić ceny, nowości oraz popularność modeli tabletów przygotowałem eksperymentalne zestawienia, rankingi na podstawie codziennie aktualizowanych danych z Ceneo.pl. Obecnie są ograniczone do czołowych 6 modeli w danym rankingu. Jednak planuje w niedalekiej przyszłości rozszerzyć listę. Wszelkie sugestie mile widziane. 🙂