Smartfony, Tablety, Laptopy

Trwają prace nad bardzo ciekawym tabletem PIPO o przekątnej ekranu 8.9 cala z wbudowanym 3G

Najnowszy tablet PIPO będzie miał bardzo nietypową jak na chińskie standardy przekątną. Będzie to ten sam ekran co w tablecie Samsung Galaxy Tab 8.9.

Październikowa wystawa w Hong Kongu przyniosła wiele premier jak i zapowiedzi przyszłych mobilnych rozwiązań. Firma PIPO zaprezentowała kilka prototypów nowych tabletów w tym model z matrycą 8.9 cala o kodowej nazwie P891. Nowe informacje o tym prototypie wskazują, że będzie to nieprzeciętny model.

Czarna obudowa tabletu jest połączeniem tworzyw sztucznych i metalu. Nie wiadomo, czy będą dostępne inne wersje kolorystyczne. Wymiary urządzenia to 220 mm na 155 mm, a grubość tabletu waha się od 9.2 do 9.48 mm.

Matryca w tablecie PIPO jest tą samą co w Samsungu Galaxy Tab 8.9, czyli 10-cio dotykowy panoramiczny (16:9) wyświetlacz LCD PLS (hartowanie G+G)  o przekątnej 8.9 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli oraz maksymalnej jasności 400 cd/m².

Tablet uzbrojony jest w dwa aparaty. Przednia kamerka ma 2 MPix i czujnik światła, natomiast tylny o rozdzielczości 5 MPix jest z autofocusem i lampą błyskową. W tylnej obudowanie wmontowane są dwa głośniki stereo AAC.

Urządzenie posiada Bluetooth oraz żyroskop. Dobrą informacją jest też to, że tablet będzie miał wersję z wewnętrznym modułem 3G do połączeń internetowych i odbiornikiem GPS. Nie potwierdzono, czy tablet będzie miał dwurdzeniowy procesor Rockchip a także pojemność baterii. Urządzenie będzie pracować pod kontrolą systemu Android 4.1.

Nie wiadomo na jakim etapie są prace i kiedy tablet pojawi się w sprzedaży. Jest duże prawdopodobieństwo że nastąpi to jeszcze w tym roku.

1pad.cn, pipo.com.cn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.