Teclast P88 i iPad
Smartfony, Tablety, Laptopy

Teclast P88 z wyświetlaczem Retina na 8 calach?

Teclast P88 to jeden z najbardziej wyczekiwanych tanich tabletów końca tego roku. Producent jasno daje do zrozumienia, że chce konkurować z iPad Mini i wiele wskazuje na to, że nie rzuca słów na wiatr.

Tablety 8 calowe są bardzo popularne w Chinach. Za sprawą iPad Mini z jego przekątną 7,85 cala z pewnością ta wielkość stanie się wyznacznikiem również na świecie. Właśnie z iPad Mini ma konkurować zapowiadany Teclast P88. Będzie on wyposażony w czterordzeniowy procesor, a jego grubość ma wynieść zaledwie 8.6 mm.

Teclast P88
Teclast P88
Teclast P88
Teclast P88

 

Teclast P88
Teclast P88

Mając zdjęcia iPad Mini i Teclast P88 na tle nowego tabletu iPad możemy porównać obu konkurentów wizualnie.

Teclast P88 i iPad
Teclast P88 i iPad

 

iPad Mini na tle iPad
iPad Mini na tle iPad

Dotychczas jedyne co było wiadomo o matrycy, to to że będzie ona HD. Jednak Teclast poinformował dziś, że przygotowuje tablet z rozdzielczością jak w wyświetlaczu Retina, czyli  2048 × 1536 pikseli. Ponieważ producent jak sam zapewnia chce spełnić oczekiwania wszystkich klientów, to jest duże prawdopodobieństwo, że wspomniany czterordzeniowy model P88 będzie miał właśnie matrycę IPS o rozdzielczości 2048 × 1536 pikseli. Taka rozdzielczość pasuje do proporcji ekranu 8 calowego 4:3. Nie ma też przecieków o jakimkolwiek innym tablecie Teclast. Gdyby taki tablet rzeczywiście powstał, to byłby pierwszym chińskim 8 calowym tabletem z Retiną i czterordzeniowym procesorem.

Do sieci wyciekły też zdjęcia płyty PCB dla modelu P88, co pokazuje, że premiera jest już bardzo blisko.

Teclast P88 PCB
Teclast P88 PCB

 

Co może znaczyć spełnienie oczekiwań wszystkich klientów? Ja oczekuję dodatkowo na 2 GB RAM, 3G i GPS, o Bluetooth i 16 GB pamięci wewnętrznej nawet nie wspominając. 🙂 Być może doczekamy się wielu konfiguracji tabletu Teclast P88, podobnie jak w przypadku Ramos W30. Konkurencja z iPad Mini wymaga też odpowiedniej ceny i jeśli przyjąć z przecieków, że cena tabletu Apple’a rzeczywiście wyniesie ok 350 dolarów USD, to chiński odpowiednik powinien kosztować około 200 – 220 dolarów USD, by również cena odgrywała w wyborze urządzenia znaczącą rolę.

źródło, źródło, źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.