Smartfony, Tablety, Laptopy

Tani Teclast P85HD Dual Core niezłą propozycją dla studenta

Rozpoczął się rok akademicki i pierwsze wykłady, ćwiczenia są już za niektórymi z Was. Z pewnością tablet nie należy jeszcze do niezbędnych atrybutów studenta. Jeśli jednak planujecie zakup komputera, laptopa, czy netbooka, to może warto zastanowić się nad tabletem. Teclast P85HD Dual Core jest dobrym narzędziem i na studencką kieszeń.

Teclast Electronics Co., Ltd. zanotował znaczący wzrost sprzedaży swoich 7 i 8 calowych tabletów we wrześniu tego roku plasując się we wrześniu w piątce najchętniej kupowanych tabletów na Taobao (chińskie Allegro). Ze względu na doskonały stosunek jakości wykonania i parametrów do ceny był wybierany głównie przez studentów i uczniów szkół średnich. Najnowszy model P85HD Dual Core, który zadebiutował na początku września i można już go kupić w sklepach internetowych jest kontynuacją bardzo udanej serii 8 calowych tabletów P85.

Teclast P85HD Dual Core
Teclast P85HD Dual Core

Teclast P85HD Dual Core z Androidem 4.0.4 ICS na pokładzie jest 8 calowym tabletem z 5-punktową matrycą IPS z utwardzonego szkła (G+G  – Glass plus Glass) o rozdzielczości HD 1024 x 768 pikseli i uniwersalnych proporcjach ekranu 4:3. Rozmiar 8 cali i proporcje 4:3 wydają się być idealnym kompromisem pomiędzy 7-calowym 16:9 a dużym i ciężkim 10 calowym urządzeniem. Na takim ekranie będzie się dobrze pisać notatki, czytać książki, przeglądać internet czy w wolnych chwilach grać i oglądać filmy.

Teclast P85HD Dual Core
Teclast P85HD Dual Core

 

Wyposażony jest w popularny i wydajny dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 taktowany zegarem 1.6 GHz i czterordzeniowy GPU Mali 400 oraz pamięć 1 GB RAM DDR3. Pamięć wewnętrzna w ilości 16 GB zaspokoi w 100% nie tylko studenckie potrzeby. Niestety tablet ma wbudowaną tylko przednią kamerę o rozdzielczości 0,3 MPix w centralnej części górnej ramki.

Teclast P85HD Dual Core
Teclast P85HD Dual Core

 

Teclast nie posiada Bluetooth więc trzeba dodatkowo zaopatrzyć się w adapter jeśli będzie Wam on niezbędny (np. na laborkach z elektroniki). Ma za to jak zwykle pełen zestaw portów we/wy: micro USB OTG, micro SD 32 GB i mini HDMI 1080p. Dokupując adapter do sieci Ethernet można się wpiąć bezpośrednio do kabla. Tablet charakteryzuje się bardzo dobrą anteną WiFi, co w warunkach sieci uczelnianych i akademickich może być jedną z kluczowych zalet.

Teclast P85HD Dual Core
Teclast P85HD Dual Core

Tablet posiada baterię o pojemności 3800 mAh i mimo iż wydaje się ona niezbyt duża, to wg zapewnień producenta wystarcza do 4-5 godzinnej ciągłej pracy z internetem. Urządzenie waży 418 g a jego wymiary to 209 x 164 x 10.8 mm. Tablet ma osobne gniazdo do standardowej ładowarki.

Teclast P85HD Dual Core
Teclast P85HD Dual Core

Teclast P85HD Dual Core nie ma Bluetooth, tylnej kamery, a o 3G nie wspomnę, ale kosztuje niecałe 160 dolarów USD. Należy też oczekiwać aktualizacji systemu do wersji 4.1 Jelly Bean. To że chińscy studenci, którzy zapewne mają podobne problemy finansowe jak polscy, wybierali głównie markę Teclast świadczy o tym, że mają zaufanie do jakości i przekonanie, że wydane pieniądze nie zostaną wyrzucone w błoto. Czy zaufasz chińskim studentom?

źródło, źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.