Smartfony, Tablety, Laptopy

Tani tablet z projektorem, czyli nowe niesamowite tablety SmartQ X7, SmartQ U7 i SmartQ Ten4

Jeśli planujesz zakup Kindle Fire HD, Google Nexus, Samsung Galaxy Tab, czy Ainol Flame, to nowe tablety SmartQ  zmienią Twoje plany. Za stosunkowo niewielkie pieniądze możesz mieć przenośne kino dzięki tabletowi SmartQ U7 z projektorem.

Kilka dni temu 5 września bieżącego roku odbyła się konferencja SmartQ Hefei Conference, na której firma Smartdevices pokazała światu swoje najnowsze dzieci oraz przedstawiła plany technologiczne na kolejny rok.

Pierwszym z zaprezentowanych tabletów był super cienki model Ten4 o grubości zaledwie 7mm i  9,7 calowym wyświetlaczu IPS-HD o rozdzielczości 1280×800. Wyposażony był w procesor  TI OMAP 4470, 2 GB RAM, GPS, Bluetooth oraz radio i transmitter FM. Zainstalowanym systemem operacyjnym był oczywiście Android 4.1.1 Jelly Bean. Nie znana jest data, kiedy trafi on do sprzedaży, ale przewiduje się, że będzie to październik.

Kolejnym tabletem pokazanym na konferencji był SmartQ X7 będący następcą modelu SmartQ K7 (którego jestem szczęśliwym posiadaczem od kilku tygodni). Model ten ma 7-calowy wyświetlacz IPS-HD o rozdzielczości 1280×800, procesor  TI OMAP 4470, również 2 GB RAM, GPS, Bluetooth oraz radio i transmitter FM i to wszystko pod kontrolą systemu Android 4.1.1 JB.  Slot na kartę SD pozwoli rozszerzyć pamięć do 64 GB. W przeciwieństwie do modelu K7 prawdopdobnie ma dwie kamery 2 Mpix oraz aluminiową obudowę podczas, gdy K7 ma plastikową. Model SmartQ X7 ma trafić na półki najszybciej z całej trójki urządzeń, bo pod koniec września. Ceny w Chinach to 205 USD za wersję z 1 GB RAMM i 236 USD za 2 GB.

Ostatnim i zarazem najbardziej interesującym modelem na konferencji był rewelacyjnie się zapowiadający SmartQ U7 zwany „Eagle Eye” z wbudowanym projektorem DPL! Dzięki temu rozwiązaniu będzie można używać go jako mobilnego rzutnika w pracy, jako kina domowego, czy do gier. Jego pozostałe parametry techniczne są identyczne jak modelu X7, czyli  7-calowy wyświetlacz IPS-HD 1280×800, procesor  TI OMAP 4470, 2 GB RAM, GPS, Bluetooth 4.0, radio i transmitter FM oraz Android 4.1.1 JB.  SmartQ U7 jest na razie prototypem, choć przedstawiany był jako pierwszy na świecie seryjnie produkowany tablet z wbudowanym projektorem. Kto wie, być może będzie to tablet roku 2012.

Wszystkie zaprezentowane modele oparte były na najnowszym procesorze TI OMAP 4470 znanego z modelu T30 oraz użyto kości RAM typu ULP-DDR2  (Ultra Low Profile). Wszystkie modele miały też chipset TI WiLink obsługujący WiFi, GPS, Bluetooth oraz  odbiornik i nadajnik FM. Moduł ten zastosowano już we wcześniejszym  modelu SmartQ K7 i dobrze się sprawuje. Nie znamy oficjalnych informacji o wielkości baterii, ale prawdopodobnie Ten4 będzie miał baterie o pojemności 7000 mAh z mniejsze X7 i U7 4000 mAh.

Smartdevices poinformowało również o kontynuacji współpracy z amerykańskim Texas Instruments i rozpoczęciu pracy nad urządzeniami opartymi o procesory z serii OMAP5.

Wideo nakręcone przez uczestnika konferencji:

Więcej zdjęć

Oficjalny reportaż z konferencji znajdziecie tutaj.