Smartfony, Tablety, Laptopy

Tani tablet Ramos W23 z 3G i wsparciem dla nawigacji wkrótce

Firma Ramos na oficjalnej stronie umieściła wstępną specyfikację techniczną dwurdzeniowego tabletu W23. Urządzenie zapowiada się interesująco. Ramos W23 będzie dość bogato wyposażony jak na budżetowe urządzenie. Posiadać ma wbudowany moduł 3G, co ostatnio jest rzadkością wśród tanich tabletów, a także AGPS, kompas, zdalne sterowanie oraz opcjonalnie Bluetooth.  Niestety nie będzie miał pełnego GPS’a.

Ekran ma mieć przekątną 7 (lub 8 cali) i rozdzielczość 1024×600 (1024×768) pikseli. Najprawdopodobniej nie będzie to IPS. Dwurdzeniowy procesor Amlogic 8726-MX będzie taktowany zegarem 1.5 GHz i będzie zintegrowany z GPU Mali 400. Bateria tabletu ma mieć pojemność 5000 mAh.

Tablet będzie sprzedawany z systemem operacyjnym Android 4.0 ICS, ale obiecana jest aktualizacja do 4.1 Jelly Bean. Nieznana jest jeszcze ostateczna cena, ale prawdopodobnie najtańsza wersja będzie kosztować około 130 dolarów USD, co wydaje się bardzo kuszącą.

Całość będzie na pewno konkurencyjna w stosunku do SmartQ K7, szczególnie jeśli producent zadba o dostęp do Google Play, co w przeszłości nie zawsze się mu udawało. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.