Smartfony, Tablety, Laptopy

Takoż gada Giada: teraz tablety

Rynek tabletów budżetowych rozwija się w zawrotnym tempie, nic więc dziwnego, że Giada Technology, która do tej pory zajmowała się produkcją sprzętu odrobinę cięższego kalibru (głównie pecety typu Slim i Barebone), postanowiła uczknąć coś dla siebie z tego tortu. Z końcem kwietnia zakomunikowała światu o premierze dwóch tabletów T720 oraz i972.

Pierwszy z nich T720, jak sama nazwa wskazuje, ma kształt litery T 🙂 jest urządzeniem z 7 calowym wyświetlaczem w technologii IPS o rozdzielczości 1280×800. Androida 4.1 stara się rozhuśtać procesor RockChip RK3066/ARM A9 Dual core 1.5GHz wraz z 1 GB pamięci RAM. Posiada 8 GB pamięci dla danych, port kart microSD, aparat 2 Mpix, złącze USB, wyjście HDMI oraz oczywiście Wi-Fi i Bluetooth.

giada-t720-2

 

Model i972 oparty na tym samym procesorze, posiada matrycę o przekątnej 9,7” i rozdzielczości 1024 x 768. Co ciekawe, producent zdecydował się na zastosowanie technologii TN, czyli zdecydowanie postawił w tym miejscu na ograniczenie kosztów. i972 w odróżnieniu od swojego mniejszego kolegi posiada aparat 5Mpix, oraz pamięć 16 GB RAM.

giada-i972

O sukcesie, bądź porażce powyższych tabletów zdecyduje przede wszystkim cena. W gąszczu wielu podobnych tabletów, aby zaistnieć na rynku trzeba skusić potencjalnego klienta atrakcyjną finansowo ofertą. Dopóki Giada nie ujawni cennika, ciężko prorokować czy opisane powyżej urządzenia będę w stanie zawojować coraz trudniejszy rynek…

tablet-news

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *