Youzen Q8
Smartfony, Tablety, Laptopy

Tablet Youzen Q8 nową propozycją wśród 8 calowych urządzeń

Tablet Youzen Q8 to ciekawa propozycja wśród tanich 8-calowych urządzeń. Dwurdzeniowa konstrukcja może pochwalić się dwoma aparatami i dużą baterią.

Tablety o przekątnej ekranu 8 cali to nadal w Polsce egzotyka. Warto się jednak im przyjrzeć ponieważ wypełniają lukę pomiędzy 7 i 10 calowymi tabletami i stanowią interesującą alternatywę dla tabletów 7 calowych. W zasadzie każdy chiński producent może się pochwalić 8 calowymi modelami w swoim portfolio. Nie inaczej jest w przypadku firmy Youzen Shenzhen Technology Co., Ltd., dzięki której tablety Onda, Cube, Teclast, czy Momo zyskały godnego rywala.

Youzen Q8
Youzen Q8

Tablet Youzen Q8 ma jeden z wydajniejszych dwurdzeniowych procesorów Rockchip RK3066 1.6 GHz wraz z GPU Mali 400 oraz 1 GB RAM DDR3. Matryca IPS o przekątnej 8 cali wykonana jest z  podwójnie hartowanego szkła (G+G, podobne do Gorilla Glass) i ma rozdzielczość 1024 x 768 pikseli. Proporcje ekranu 4:3 pozwalają zarówno na wygodne przeglądanie internetu, czytanie książek  jak i granie, czy oglądanie filmów. Wewnętrzna pamięć Flash to 16 GB. Wszystko pracuje pod kontrolą systemu Android 4.1 Jelly Bean. Wszystko to stwarza warunki zarówno do relaksu, jak i pracy lub nauki.

Youzen Q8
Youzen Q8

W porównaniu do większości 8 calowych tabletów Youzen Q8 ma dwie kamery. Przednia o rozdzielczości 1.3 Mpix umieszczona na środku górnej ramki i tylna 2 Mpix osadzona w lewym górnym rogu. Tablet ma też dużą baterię o pojemności 5000 mAh. Niestety tablet nie posiada Bluetooth, więc przy ew. zakupie należy zaopatrzyć się w adapter. Nie posiada też 3G czy GPS.

Youzen Q8
Youzen Q8

Metalowa obudowa o wymiarach  197 x 149 x 9,7 mm dostępna jest jak na razie tylko w czarnej wersji kolorystycznej. Mieści się w niej wyjście USB OTG, HDMI, wejście dla zewnętrznego zasilacza, slot na kartę SD do 32 GB i gniazdo słuchawkowe. Urządzenie waży zaledwie 400 g, co przy pojemniejszej baterii jest sporym osiągnięciem.

Podsumowując tablet Youzen Q8 jest skierowany do użytkowników z mniej zasobnym portfelem, którzy obejdą się bez wbudowanych Bluetooth’a i 3G. W porównaniu z konkurencją w tym samym segmencie cenowym oferuje jednak dwa aparaty i większą baterię. Obecnie nie jest jeszcze dostępny w angielskojęzycznych sklepach internetowych, ale niebawem powinien się pojawić w cenie tylko nieco wyższej od  tabletów Onda V811 lub Teclast P85HD.

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.