Smartfony, Tablety, Laptopy

Tablet Vido W10 z procesorem Intel Atom Bay Trail i Windows 8

Wystawa Hong Kong Electronics Fair jest miejscem pierwszej prezentacji tabletu chińskiej marki Vido wyposażonego w procesor Intel Atom Z3770 z systemem operacyjnym Windows 8 Pro.

Vido do jeden z kilku wyróżniających się chińskich producentów tanich tabletów ARM z Androidem. Dużym zaskoczeniem jest więc pojawienie się na jego stoisku tabletu o architekturze x86 z najnowszym i najlepszym mobilnym procesorem Intela.

vido-hkef-2013

Tablet Vido W10 oparto na procesorze Intel Atom Z3770 (Bay Trail-T) i wyposażono w matrycę IPS HD 10.1 cala o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Tablet posiada też  przednią kamerkę i aparat z tyłu obudowy. Przewidziano również wersję z procesorem Intel Atom Z3740. Tablet działa pod kontrolą Windows 8 Pro.

vido-w10-1vido-w10-2

Microsoft przyznając licencję Windows dla niszowej marki, która specjalizuje się w produkcji wyłącznie tanich tabletów otworzył się na nowy segment rynku. Czy system potentata z Redmond będzie wreszcie dostępny dla szerszego grona klientów,  którzy nie chcą przeznaczać fortuny na zakup markowego urządzenia? Ceny urządzenia i więcej szczegółów poznamy w połowie listopada. Tablet Vido W10 z pewnością będzie tańszy od konkurencyjnych urządzeń Acera, czy Asusa, choć licencja Microsoftu, dobre pamięci i dyski SSD swoje kosztują.

Rynek tanich tabletów staje się coraz bardziej urozmaicony. Do urządzeń opartych na architekturze ARM i x86 z Androidem dołączyły właśnie tablety x86 z pełnowartościowym Windows 8.

PadNews

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *