Smartfony, Tablety, Laptopy

Tablet Vido Mini 2G/3G z GPS i wyświetlaczem 7.9 cala

Tablet Vido Mini 3G to kolejne tanie i zgrabne urządzenie z wbudowanym modemem 2G/3G i GPS oferujące również możliwość rozmów telefonicznych.

W ładnej, ale trochę już nudnej obudowie umieszczono wyświetlacz 7.9 cala. Jej wąskie ramki mają szerokość zaledwie 6 mm. Tablet będzie wyposażony też w odbiornik radia FM i złącze na kartę microSD 32 GB, aparat i przednią kamerkę, a w dolna krawędzi prawdopodobnie umieszczono głośniki stereo.

vido-mini-3g-2.jpg

Wiadomo, że procesorem będzie jakiś czterordzeniowy układ, a wszystko wskazuje na to, że Vido Mini 3G będzie mieć popularny już MediaTek MT8389. Urządzenie zostanie zaprezentowane jutro, czyli 9 września.

[print_gllr id=9297]

Coraz więcej producentów tanich tabletów ma już (lub będzie je za chwile mieć) w swojej ofercie niewielkie urządzenia 7 lub 8 calowe z tanim, ale wszystko mającym SoC MT8389 od MediaTek. Jego wydajność jest wystarczająca do standardowych zastosowań tabletów w rozdzielczościach nie przekraczających 1024 x 768 pikseli. Przeglądanie internetu, obsługa poczty, nawigacja, oglądanie filmów HD to zadania, do których ten procesor jest wystarczająco dobry. Z grami jest już niestety trochę gorzej i najbardziej wymagające tytuły najczęściej nie będą płynnie działać. Jednak kosztem wydajności otrzymaliśmy wreszcie tablety, których pełna mobilność jest cechą wrodzoną.

Szkoda, że na razie z szumnie zapowiadanych cech mobilnych bardziej wydajnych procesorów Rockchip RK3188 i AllWinner A31s nic nie wyszło. Na palcach jednej ręki można policzyć modele z wbudowanym modemem 3G, głównie stworzonych przez PIPO w tabletach z RK3188.

imp3, vido

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *