
Tablet Ramos i10 Note z rysikiem i Windows 8.1 na konferencji IDF2014.
Podczas konferencji Intela IDF2014 w Shenzhen Ramos zaprezentował zapowiadany wcześniej tablet z systemem Windows 8.1 z jednoczesną obsługą rysika i dotyku palca.
Ramos i10 Note to ciekawa alternatywa dla tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 dla wszystkich osób przedkładających Windows nad Androida. Zastosowana technologia pozwala na jednoczesną pracę czułym rysikiem i palcem bez konieczności zmiany trybu pracy. Podwójny ekran z technologią chińskiej firmy Hanwang Technology równocześnie reaguje na elektromagnetyczny dotyk rysika i pojemnościowy dotyk palca. Tablet wspiera rozpoznawanie pisma odręcznego.
Tablet Ramos i10 Note wyposażony jest w procesor Intel Atom Z3740D, wyświetlacz 10.1 cala o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli, 2 GB RAM i 32 GB pamięci eMMC (szkoda, że nie 64), GPS, USB OTG i dwie kamery. Tablet pracuje pod kontrolą systemu Windows 8.1. Nie znana jest cena, ani czas pojawienia się na rynku, ale Chińczycy na pewno nie będą zwlekać.
Na wystawie pojawiła się również wersja tabletu Ramos i10pro z podwójnym systemem Windows 8.1 i Android 4.2.2, matrycą FullHD oraz wbudowanym 3G i GPS.
ramos

