Smartfony, Tablety, Laptopy

Tablet Onda V812 vs Apple iPad Mini – porównanie matryc IPS

Można powiedzieć, że tablet Onda V812 to tańsza alternatywa dla iPad Mini, choć poza rozmiarem matrycy i rozdzielczością różni je wiele. Jak więc matryca w tablecie Onda wypada na tle markowego konkurenta?

Ja wiemy matryce w dużym modelu Onda V972 i Apple iPad 3 są identyczne jeśli chodzi o jakość, różnią się tylko podświetleniem (wkrótce opublikuje kilka własnych zdjęć), a jak wygląda sprawa matryc w 8 calowych modelach? Nie rozbierałem na części tabletów, ale zrobiłem kilka zdjęć porównawczych, na których widać odwrotną sytuację z podświetleniem niż to ma miejsce w dużych modelach.

Onda V812 ma bardzo jasną matrycę i silne podświetlenie, co skutkowało w teście tym, że tablet iPad Mini miał ustawione maksymalne podświetlenie, a w tablecie Onda V812 starałem się ustawić zbliżoną jasność, czyli gdzieś w połowie jej skali. Na poniższych zdjęciach (nie zawsze perfekcyjnych) Onda V812 jest po lewej stronie , iPad Mini po prawej. Jak można zauważyć jest zupełnie inna temperatura podświetlenia. Matryca iPad Mini wypada prawie żółta w świetle Onda V812, czyli odwrotnie niż to jest w przypadku modeli 9.7 cala.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *