Smartfony, Tablety, Laptopy

Tablet Aoson M33 z czterordzeniowym procesorem RK3188, Retiną oraz przestrzennym dźwiękiem stereo Dolby Surround

Aoson proponuje użytkownikom tabletów kompleksowe doznania audiowizualne. Model M33 oprócz silnego procesora i matrycy wysokiej rozdzielczości będzie emitował przestrzennym dźwięk.

Tablet Aoson M33 to nowa propozycja tej marki z czterordzeniowym procesorem RK3188 taktowany częstotliwością 1.8 GHz i 10-cio punktową matrycą IPS o przekątnej 9.7 cali i rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli. Procesor graficzny to znane wszystkim czterordzeniowe Mali-400, tu podkręcone to 533 MHz. Systemem będzie Android 4.1.

Aoson M33 1

Najwięksi chińscy producenci budżetowych tabletów postawili sobie za cel, by ich produkty wyróżniały się na tle nie tylko konkurencji i z szarej masy podobnych do siebie jak krople wody urządzeń noname. Dlatego Aoson tym razem stawia na dobrą jakość realistycznego dźwięku i wyposaża M33 w głośniki stereo i dodaje procesor Dolby Surround. Głośniczki są umieszczone z tyłu obudowy, więc nie będzie problemu z odsłuchem podczas trzymania go w rękach lub na podstawce nie zasłaniającej ich.

Aoson M33 3

Tablet będzie posiadał dwa aparaty 2.0 Mpix. Obudowa będzie utrzymana w białej stylistyce, a ramka i obudowa głośników będą wykonane ze stopu cynku, przy czym jej grubość ma wynosić 10.5 mm. Bateria litowo-polimerowa o pojemności 8000 mAh ma teoretycznie pozwolić działać tabletowi do 10h. Cena, ani data wejścia na rynek nie jest jeszcze znana.

Aoson M33 4

Po targach CES 2013, na których to chiński producent Rockchip zaprezentował czterordzeniowy procesor Cortex-A9 RK3188 w technologii 28 nm obserwujemy wysyp zapowiedzi tabletów z tym CPU. Większość czołowych chińskich marek będzie mieć w swojej ofercie czterordzeniowe tablety zarówno z procesorem RK3188, jak i Cortex-A7 AllWinner A31. Jest to podyktowane różnymi właściwościami tych procesorów. Rockchip RK3188 jest wydajniejszy, ale przede wszystkim oferuje bardzo szybkie renderowanie grafiki 2D, co widoczne będzie przy wyświetlaniu stron internetowych na matrycy Retina. Drugą zaletą jest natywna obsługa 3G/LTE. Procesor AllWinner A31 jest wolniejszy, ale i bardziej oszczędny energetycznie. Słabiej sobie on radzi z grafiką 2D, ale za to ma potężny układ graficzny PowerVR SRX544MP2 do renderowania grafiki 3D (np. gry). Przy nim nawet podkręcone Mali-400 na dużych rozdzielczościach będzie wypadać słabo. Jednak z ostatecznymi werdyktami wstrzymajmy się do pierwszych testów tabletów z procesorem RK3188.

Aoson M33 2