Smartfony, Tablety, Laptopy

SmartQ T30 to 2 GB RAM i super wydajne procesory dla Androida 4.1 i Windows RT

Firma Smartdevices produkująca tablety pod marką SmartQ od dawna skupia moją uwagę. Jej urządzenia są jednymi z najbardziej dopracowanych i co tu kryć najdroższych wśród tanich budżetowych konstrukcji. Od dawna posiada w ofercie dwurdzeniowe  tablety z procesorami TI OMAP oraz tak ciekawe konstrukcje jak SmartQ K7.

Teraz podczas gdy jedni (Toshiba) mówią o nowych tabletach przygotowanych pod Windows RT inni (Smartdevices) je produkują. Oto  najnowszy model SmartQ T30 trafi do sprzedaży już za kilka dni, tj.  31 lipca w cenie ok 350 dolarów. Będzie miał on tą samą obudowę co model T20, kryjącą ekran IPS 10,1 cala z rodzielczością 1200 x 800 i baterię 7500 mAh oraz Bluetooth.

Pod maską kryją się jednak potężne silniki. Tablet napędza najnowszy procesor TI OMAP 4470 (ARM Cortex A9), a grafikę obsługuje Power VR SGX544, który jest dużo wydajniejszy od MALI 400. Dodatkowo urządzenie ma 2 GB RAM, co jest błogosławieństwem dla Androida 4.1.

Możemy mieć nadzieję, że Smartdevices przygotują firmware również pod Windows RT, skoro sprzętowo urządzenie jest już gotowe. Nie są to tylko pobożne życzenia, ponieważ w przeszłości na tabletach SmartQ Windows CE już gościł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.