Smartfony, Tablety, Laptopy

Smartdevices szykuje tablet SmartQ z dwurdzeniowym procesorem Cortex-A15

Smartdevices jako jedna z bardziej innowacyjnych chińskich firm przygotowuje dwusystemowy tablet z dwurdzeniowym procesorem w architekturze Cortex A-15.

Na oficjalnym blogu Smartdevices pojawiły się informacje o nowym tablecie SmartQ. Ma być wyposażony w dwurdzeniowy procesor Cortex A-15, 2 lub 4 GB pamięci RAM oraz bardzo silny procesor graficzny. Firma jako jedyna wśród producentów tanich tabletów od dawna związana jest z Texas Instruments i jej procesorami. Można więc domniemywać, że procesorem będzie dwurdzeniowy TI OMAP 5430 lub TI OMAP 5432. Przewidywany czas wejścia  tych procesorów na rynek to drugi kwartał tego roku, więc już za chwilę. Tablet będzie miał dwa systemy operacyjne: Android i Ubuntu. Sprzęt ma być już przygotowany pod Androida 5.0. Spekuluje się też, że nowe urządzenie ma mieć ekran o przekątnej 8 cali.

SmartQ Cortex A-15

Smartdevices jednocześnie pracuje nad nowym systemem audio, który ma mieć znacznie niższy poziom szumów niż obecne rozwiązania w tabletach. Prawdopodobnie i to rozwiązanie zostanie wdrożone w nowym produkcie (produktach).

Jeszcze kilka słów o bardzo wydajnych procesorach z serii TI OMAP 5. Są one wykonane są w technologii 28 nm i taktowane zegarem 2.0 GHz. Dwa rdzenie Cortex-A15 są wsparte przez dwa energooszczędne mikroprocesory Cortex-M4 służące do przetwarzania sygnałów. Procesorem graficznym jest już Wam dobrze znany z tabletów z procesorem AllWinnner A31 (Ainol Spark, Onda V972, Onda V812) dwurdzeniowy układ PowerVR SGX544MP2 taktowany jednak znacznie wyższym zegarem 532 MHz. Za grafikę 2D będzie odpowiadał dedykowany akcelerator. Procesor OMAP5430 będzie pracował z energooszczędną dwukanałową pamięcią 32-bitową LPDDR2, natomiast model OMAP5432 z wydajną DDR3.

W portfolio Smartdevices znajdziecie dwusystemowy tablet z Androidem i Ubuntu SmartQ T20, pierwszy na świecie tablet z projektorem SmartQ U7, czy jeden z najmocniejszych 7 calowych tabletów świata SmartQ X7. Smartdevices jest też firmą, która najszybciej po Google wypuszcza aktualizacje do nowych wersji Androida i jako pierwsza w budżetowych tabletach zastosowała mechanizm aktualizacji przez OTA. Warto więc czekać na nowe propozycje tabletów SmartQ.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *