SmartQ
Smartfony, Tablety, Laptopy

Smartdevices aktualizuje systemy w tabletach SmartQ do Androida 4.2. Na początek model SmartQ T15 (Ten3).

SmartQ to najprawdopodobniej pierwsze chińskie tablety, których Android zostanie zaktualizowany do wersji 4.2. Pierwszym modelem, który dostał nową wersję systemu jest najstarszy dwurdzeniowy tablet Ten3.

SmartQ T15 (Ten3) to pierwszy dwurdzeniowy tani tablet z Chin, który swoją premierę miał w lutym 2012 roku. Ma 10-punktowy ekran IPS o przekątnej 9.7 cala i rozdzielczości 1024 x 768 pikseli, oparty jest na procesorze TI OMAP4430 1 GHz i ma 1 GB pamięci RAM.

SmartQ Ten3SmartQ Ten3
SmartQ Ten3

Znamienne jest to, że producent zaczął aktualizacje od najstarszego urządzenia, które ma już prawie rok. Świadczy to o dużej dbałości o klienta i o własną markę. Użytkownicy tabletów SmartQ mogą być pewni, że producent będzie aktualizował system jak długo będzie to tylko możliwe. Właściciele tabletów z Androidem renomowanych marek mogą w tym momencie trochę pozazdrościć tym co mają chińskie „dachówki”. 🙂

Aktualizacja podnosi system Android do wersji  4.2.1 a oprócz tego dodaje:

  • dodatkowe gesty do ukrywania i pokazywania paska stanu
  • rozszerzenie istniejących opcji w Androidzie 4.2
  • optymalizacja oprogramowania
  • poprawki do interfejsu użytkownika
  • mechanizm weryfikacji podpisu aktualizacji oprogramowania
  • rozszerzenie możliwości aktualizacji przez funkcję OTA
  • aktualizacja niektórych preinstalowanych aplikacji.

Jestem ciekaw, czy coś zmieni się w nakładce SmartDroid na tablety SmartQ. Poniżej niektóre jej aspekty z Android 4.1. To jedna z lepszych nakładek na Androida jaką widziałem. Największą jej zaletą jest to, że nie zmienia samego Androida, więc nadal macie go „czystego”. Poza tym jest niesamowicie wygodna w użyciu i tak się do niej przyzwyczaiłem, że na innym tablecie z Androidem bez niej czuję się jak bez jednej ręki.

SmartDroid-01
SmartDroid WitVerge 1.0
SmartDroid
SmartDroid WitVerge 1.0

Jesteście zainteresowani jak SmartDroid usprawnia pracę z Androidem? Już niedługo ją opiszę. Teraz z niecierpliwością czekam na aktualizację dla mojego modelu SmartQ K7. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *