Smartfony, Tablety, Laptopy

Rootowanie tabletów Onda V812, Onda V972, Ainol FireWire oraz innych z procesorem AllWinner A31

W testowanych przez mnie tabletach Onda V812 i V972 nie było dostępu do roota po aktualizacji firmware. Są co najmniej dwa sposoby jak w tabletach z procesorem AllWinner A31 przydzielić prawo do root’a.

Tablety bardzo często są zabezpieczone przed zmianami w plikach konfiguracyjnych i dostępem do katalogów systemowych (tzw. roota – głównego katalogu Androida). Jednym z powodów takiego działania jest ochrona tych zasobów przed często przypadkowymi zmianami, czy skasowaniem plików systemowych Androida. Czasami jednak mamy potrzebę zmiany w głębokich ustawieniach systemu, by uzyskać dostęp do większej liczby aplikacji w Google Play. Niektóre starsze aplikacje wręcz wymagają dostępu do root’a.

Na blogu arctablet umieszczono wpis jak zrootować tablet, czyli otrzymać dostęp do głównego katalogu i katalogów systemowych Androida, dla tabletów opartych o procesor AllWinner A31. W przypadku tabletów Onda dzięki operacji opisanej poniżej można aktualizować oprogramowanie i mieć roota.

UWAGA! Wszelkie zmiany w konfiguracji wykonujecie wyłącznie na własną odpowiedzialność. Niektórzy producenci uznają rootowanie jako naruszenie warunków gwarancji i mogą odmówić reklamacji w przypadku awarii nieoficjalnie zrootowanego tabletu.

Root for Onda V812 / Onda V972 and Allwinner A31 based tablets

PS. Jeśli będzie potrzeba przetłumaczę i umieszczę kopię tutaj.
 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *