Smartfony, Tablety, Laptopy

Rockchip prezentuje energooszczędny dwurdzeniowy procesor Cortex-A9 Rockchip RK3168 28 nm oraz swój pomysł na Miracast

Wystawa w Hong Kongu stała się miejscem premiery nowego dwurdzeniowego procesora RK3168 firmy Rockchip, następcy znanego modelu RK3066.

Procesor RK3168 to dwurdzeniowy Cortex-A9 wykonany w technologii 28 nm. Jest energooszczędny i jednocześnie tańszy niż poprzednik RK3066. Na swoim stoisku Rockchip pokazał demonstracyjny tablet, gdzie procesor odtwarzając wideo Full HD 1080p pobierał mniej niż 1W mocy. Rockchip zachwalając nowy procesor twierdzi, że czas odtwarzania filmu HD 720p na tablecie 8 calowym będzie dłuższy niż w przypadku tabletu iPad mini. Nowy procesor przeznaczony jest dla segmentu najtańszych urządzeń na rynku.

Rockchip RK3168

Na poniższym filmie przy okazji możecie zobaczyć jak Rockchip przy pomocy zewnętrznego adaptera na USB rozwiązał problem braku sprzętowej obsługi Miracast w swoich tabletach. Minikomputer oparty na nowym procesorze RK2989 z systemem Linux podłączamy przez USB do telewizora, a tablet z procesorem Rockchip emituje obraz po WiFi, który to adapter odbiera. Koszt takiego adaptera to 10 dolarów USD.

Wśród urządzeń możecie zobaczyć też tablet z cienkimi ramkami (Cube U33GTmini?) i tablet Cube U30GT2.

Rockchip Mircast

 

armdevices, zol, cnx-software