Smartfony, Tablety, Laptopy

Ramos szykuje tablet z procesorem Cortex A15!

Jak możemy się dowiedzieć z prezentacji umieszczonej na stronie firmy Ramos planuje ona wprowadzenie tabletu z procesorem o architekturze Cortex A15.

Architektura Cortex A15 to najwydajniejsza wersja dla procesorów ARM dominujących w tabletach i smartfonach. Ramos chce w 2013 roku wprowadzić do sprzedaży tablety oparte na procesorze w architekturze A15 wykonanym w technologii 28 nm. Nie wiemy jakiego producenta miałby to być procesor, jednak możemy się domyślać, że będzie to ośmiordzeniowy Samsung Exynos 5 Octa z procesorem graficznym PowerVR SGX544MP3. Ramos ma już doświadczenie z procesorami Samsunga, a slide wyraźnie mówi o równowadze wydajności A15 i oszczędności energii. Dla przypomnienia procesor Samsung Exynos 5 Octa ma cztery rdzenie A15 taktowane 1.8 GHz i cztery energooszczędne A7 taktowane zegarem 1.2 GHz.

Oprócz Samsunga procesory Cortex A15 w technologii 28 nm będzie produkować NVidia (czterordzeniowa Tegra 4), Texas Instruments (dwurdzeniowe TI OMAP5 2.0 GHz), ST-Ericson (dwurdzeniowa Nova A9600 2.5 GHz) oraz Broadcom.

Ramos Samsung Exynos 5 Octa Cortex-A15

Dzięki Piecio ! 🙂