Smartfony, Tablety, Laptopy

Prototyp tabletu Sony z elastycznym wyświetlaczem E Ink Mobius wielkości A4. SmartQ Z Book na przełomie maja i czerwca

Na  wystawie Educational IT Solutions Expo w Japonii pojawił się prototyp tabletu o przekątnej 13.3 cala. W Chinach prawdopodobnie pod koniec maja zadebiutuje budżetowy tablet i notes w jednym SmartQ Z Book.

Tablet Sony oferuje wyświetlacz w rozmiarze kartki papieru A4 i powstał we współpracy z firmą E Ink, która dostarczyła matrycę. Jest to pierwsze na świecie urządzenie z elastycznym wyświetlaczem E Ink Mobius. Wyświetlacz ten jest bardzo lekki i waży zaledwie 60 gramów, jest też 50% jaśniejszy od podobnych zbudowanych ze szkła. Sony przyznaje, że oprogramowanie nie jest jeszcze tak zoptymalizowane jak powinno być. Jednak jest to tylko prototyp i jak widać da się już na nim bazgrolić :), co możecie zobaczyć na poniższym filmie.

Tablet  Sony z pewnością tani nie będzie i jeśli szukacie równie ciekawej alternatywy na Waszą kieszeń, to pod koniec maja lub na początku czerwca do sprzedaży powinien trafić 8 calowy tablet SmartQ Z Book. Jak już wcześniej Wam wspominałem będzie on dostępny w dwóch konfiguracjach. Silniejsza oparta będzie o procesor Cortex-A15 Samsung Exynos 5250, a bateria wytrzyma 5-6 godzin. Biznesowa ze słabszym, ale energooszczędnym procesorem TI OMAP 4430, rysikiem i wbudowanym 3G będzie pozwalać pracować nawet przez 12 godzin.

 

SmartQ Z Book 1

Magnetyczny rysik będzie reagował na nacisk i będzie miał dwa fizyczne przyciski. Po wciśnięciu jednego z nich stanie się on gumką. Funkcja drugiego jest na razie owiana tajemnicą. SmartQ Z Book będzie umożliwiał integrację notatek pochodzących z różnych mediów na jednym dokumencie. Będzie można nagrać film i opisać go pismem odręcznym, dodać zdjęcie i plik dźwiękowy. Wkrótce więcej informacji o tym bardzo ciekawym urządzeniu.

SmartQ Z Book 2
Zrzut z aplikacji na SmartQ Z Book

engadget, Smartdevices, z. własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *