Smartfony, Tablety, Laptopy

Premiera tabletów Onda V819i i Onda V975i z procesorem Intel Bay Trail-T już 3 kwietnia

Onda wraz z Intelem zapowiadają pierwsze dwa modele marki Onda 64-bitowym z procesorem Intel Atom Bay Trail-T. To pierwsze tablety tego chińskiego producenta elektroniki z procesorem Intela.

Chińska Onda wreszcie zaprezentuje tablety z procesorami Intela. Do tej pory królowały w jej ofercie urządzenia z procesorami AllWinner’a, zdarzył się też egzemplarz z SoC MediaTek (Onda V819 3G), a ostatnio ponownie po dłuższej przerwie z CPU od AmLogic (Onda V975m). W ofensywie Intela nie mogło zabraknąć miejsca dla Ondy, która jest jednym z największych producentów taniej elektroniki użytkowej w Chinach.

onda-intel-atom-bay-trail-64-bit-2

Onda na konferencji 3 kwietnia w Shenzhen zaprezentuje dwa nowe tablety z procesorem Intel Atom Bay Trail-T. Model Onda V975i będzie kontynuacją serii flagowych tabletów z matrycą 9.7 cala klasy Retina. Drugim urządzeniem będzie tablet Onda V819i z matrycą o przekątnej 8 cali i proporcjach 16:10. Nie będzie więc to klon iPad mini, jak poprzednie tablety z oznaczeniem V819.

onda-v819i

Najprawdopodobniej użyty procesor będzie ten sam co w przypadku zapowiedzianego wczoraj Teclast X98 3G, czyli Intel Atom Z3740D. Jestem ciekaw jak nowe tablety Onda będą się sprawować w kontekście braku dotychczasowego doświadczenia chińskiego producenta we współpracy z Intelem. Choć z drugiej strony staż firm PIPO, Teclast, Vido, czy Cube, które produkują urządzenia z procesorem Intela wynosi zaledwie co najwyżej 3 – 4 miesiące.

onda, imp3