Smartfony, Tablety, Laptopy

PIPO M8pro 3G działa z Aero2

Tablet PIPO M8pro 3G łączy się z siecią Aero2. Ta informacja zapewne ucieszyła wszystkich, którzy rozważają zakup tabletów PIPO z wbudowanym modemem 3G.

Podczas prób z PIPO M8pro 3G i Aero2 były chwilę zwątpienia, ale trochę więcej cierpliwości i możemy się cieszyć z kolejnych urządzeń z 3G z obsługą Aero2 dostępnych na naszym rynku. Przy pierwszym uruchomieniu trzeba trochę dłużej poczekać niż na przykład na markowym smartfonie Samsung.

pipo-m8pro-034.jpg

Jak uruchomić sieć Aero2 na tablecie PIPO M8pro

Generalnie nie różni się ustawianie Aeor2 w PIPO od innych urządzeń z modemem 3G. Natomiast ważne jest by za wcześnie nie przerwać pewnych operacji.

1. Wyłączamy tablet.

2. Wsuwamy kartę SIM Aero2 do gniazda SIM zgodnie z rysunkiem na obudowie.

3. Włączamy tablet, a w prawym górnym rogu pojawia się po chwili informacja, że została wykryta sieć 3G (szary trójkącik ze małą literką R).

4. W menu ustawienia przechodzimy przez pozycje „Więcej…” do listy na której widnieje napis „Sieci komórkowe” i wybieramy tą pozycję.

5. Ustawiamy na panelu „Ustawienia sieci komórkowej” pozycje „Modem power”, „Włącz przesył danych”. („Dane w roamingu” nie są potrzebne)

6. Wybieramy z listy na panelu menu „Punkty dostepowe”.

pipo-m8pro-3g-aero2-0

7. Dodajemy nowy APN (ikonka w prawym górnym roku ekranu) i ustawiamy tylko dwie wartości: dowolną w nazwie i „darmowy” w APN. Reszta zostaje bez zmian. Po wprowadzeniu danych niczego nie dotykamy. Edycja punktu musi być otwarta.

pipo-m8pro-3g-aero2-1 pipo-m8pro-3g-aero2-2 pipo-m8pro-3g-aero2-3

8. Czekamy kilka minut (jak czekałem około 5-ciu) i gdy pod spodem pojawi się punkt APN Aero2 (lub taka nazwa jaka nadaliście), to klikamy w małe kółeczko na liście i zaznaczamy pozycję Aero2.

pipo-m8pro-3g-aero2-4

9. Następnie wracamy na panel „Ustawienia sieci komórkowej” i klikamy „Operatorzy sieci”, a następnie długo czekamy (też kilka minut), aż pokaże się lista operatorów.

pipo-m8pro-3g-aero2-5

10. Nie wybieramy żadnej sieci, tylko opcję „Wybierz automatycznie” i tablet po krótkiej chwili informuje, że urządzenie zostało zarejestrowane.

pipo-m8pro-3g-aero2-6

Teraz możemy używać Aero2, gdy po chwili szary trójkącik zmieni się w niebieski. 🙂

pipo-m8pro-3g-aero2-7

Jest w zasadzie pewne, że również pozostałe tablety PIPO M6 3G, M7pro 3G i M9pro 3G będa działać z 3G. Jeśli macie pytania lub problemy, to piszcie. Tablet otrzymałem ze sklepu PiK Technology.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *