SmartQ U7 z projektorem
Smartfony, Tablety, Laptopy

Pierwszy seryjnie produkowany tablet z projektorem SmartQ U7 już od 320 dolarów

Niespełna dwa tygodnie od premiery nowych tabletów Smartdevices producent podał konfiguracje i ceny najciekawszego modelu z wbudowanym projektorem.

Innowacyjny 7 calowy SmartQ U7 jest pierwszym seryjnie produkowanym na świecie tabletem z wbudowanym projektorem. Pierwszym urządzeniem z projektorem był smartfon Samsung Galaxy Beam, ale nadal jest tylko prototypem. Mini projektor w modelu U7 wykonany jest przez Texas Instruments w technologii  DLP Pico. Wyświetlany obraz może być nawet wielkości 50 cali bez straty jasności i ostrości obrazu.

SmartQ U7 z projektorem
SmartQ U7 z projektorem

 

Zastosowań hybrydy projektora i tabletu jest mnóstwo. Teraz leżąc w łóżku będzie można oglądać filmy, zdjęcia na suficie, czy ścianie nawet nad morzem na wakacjach. 🙂  SmartQ U7 znajdzie swoje zastosowanie również w firmach, gdzie często rzutniki są deficytowe, a wyjeżdżając do klienta nie musimy się martwić o sferę prezentacji, bo samo narzędzie zrobi ogromne wrażenie.

SmartQ U7 z projektorem
SmartQ U7 z projektorem

 

Tablet SmartQ U7 jest dwurdzeniowym 7 calowym urządzeniem z matrycą IPS i rozdzielczością 1024 x 600 pikseli. Zainstalowany system operacyjny to Android 4.1.1 Jelly Bean z nakładką  CyanogenMod 10.  Tablet będzie dostępny w dwóch konfiguracjach sprzętowych. W tańszej wersji Standard za cenę ok. 320 dolarów USD otrzymamy urządzenie z procesorem TI OMAP 4430 1 GHz (SmartQ K7, Samsung Galaxy Tab 2 7.0), 1 GB RAM LPDDR2 oraz 8 GB pamięci Flash. Za wersję Delux z silniejszym procesorem TI OMAP 4460 1.5 GHz (jak w Amazon Kindle Fire HD) i 16 GB pamięci Flash przyjdzie zapłacić nam około 400 dolarów USD.

Lampa LED projektora ma jasność ponad 40 lumenów, a obraz o rozdzielczości WVGA 854 x 480 może być wyświetlany bez straty parametrów do wielkości 50 cali. Producent określa żywotność lampy LED na 20.000 godzin. Ciągła projekcja obrazu z tabletu na baterii może się odbywać aż przez 3 i pół godziny.

Tablet ma trafić do sprzedaży pod koniec roku. Jaki chcecie otrzymać prezent na gwiazdkę? 🙂

Film ze wspomnianej  wcześniej konferencji Smartdevices z tabletem SmartQ U7 oraz porównanie z podobnymi rozwiązaniami na świecie.

 

 

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.