Smartfony, Tablety, Laptopy

Pierwsza odsłona nowego tabletu PIPO M8 z ekranem 9.4 cala i 3G

Ujawniono niektóre szczegóły nowego tabletu PIPO M8. Oprócz unikalnego ekranu IPS o przekątnej 9.4 tablet będzie miał bogate wyposażenie oraz 3G.

Marka PIPO ostatnio zarzuca nas nowymi modelami. Do sprzedaży trafiły 7 calowe modele PIPO U2 i PIPO U1 Pro, a do prasy przecieki na temat tabletu o rzadko spotykanej przekątnej 8.9 cala i matrycy PLS. Tym razem znamy trochę więcej szczegółów na temat nowego urządzenia.

Wygląd

Patrząc na tablet PIPO M8 mam nieodparte wrażenie, że już to gdzieś widziałem. Pamiętacie tablet Sony S1, który miał premierę w 2011 roku (z procesorem Tegra 2 i 16 GB RAM od ok 1350 zł)? Charakteryzuje się nietypowym ekranem 9.4 cala. Ten sam ekran Sony SGPT11CN/S  co Sony S1 ma tablet PIPO M8!

Na tym nie kończą się podobieństwa, bo obudowa ma kształt opływowej łezki. Oficjalnie podany przez producenta powód takiej konstrukcji to całkowita eliminacja tłumienia sygnału WiFi przez metalową obudowę.

Model M8 jest bardzo cienki. W najgrubszym miejscu mierzy tylko 9.02 mm, a w najcieńszym zaledwie 4.36 mm.

Konfiguracja sprzętowa

Tablet PIPO M8 będzie posiadał 10-cio punktowy wyświetlacz IPS o przekątnej 9.4 cala i rozdzielczości 1280 x 800 z automatyczną regulacją jasności. Na wyposażeniu będzie oczywiście Bluetooth i wyjście HDMI oraz coraz popularniejszy w tanich tabletach żyroskop. W górnej części obudowy rozmieszczone są dwa głośniki stereo, a w górnej listwie wszystkie złącza. Urządzenie będzie mieć dwa aparaty. Z tyłu aparat o rozdzielczości 5 MPix będzie miał dodatkowo autofocus i lampę błyskową. Nie znane są parametry przedniej kamerki.  Bateria w tablecie ma mieć pojemność 6500 mAh. Producent zapewnia, że umożliwi to 8 godzin odtwarzania video.

 

Jakość obrazu

Na poniższych zdjęciach możecie się przekonać o jakości wyświetlacza w PIPO M8 w stosunku do tabletu Samsung Galaxy Note 10.1 (z 3G od około 2100 zł).


Producent zapowiedział również, że tablet będzie miał wersje z wbudowanym modułem 3G. Nie znamy innych parametrów, w tym procesora. Może PIPO znów nas zaskoczy i dostaniemy czterordzeniowe CPU? 🙂

 

imp3.net 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.