Smartfony, Tablety, Laptopy

Pierwsza na świecie składana klawiatura NFC firmy One2touch

Innowacyjna składana klawiatura Touch & Type dla smartfonów, oparta na technologii NFC trafia właśnie do sprzedaży w Norwegii i Japonii, a wkrótce również do USA. 

NFC jako nowy standard połączeń bezprzewodowych tak jak żaden inny do tej pory upraszcza bliską komunikację pomiędzy samymi urządzeniami oraz z ich akcesoriami. Bez konieczności zestawiania połączeń, parowania urządzeń jak w Bluetooth, czy WiFi Direct, włączania widoczności urządzeń, wpisywania kodów można szybko i bez wysiłku przesłać nie tylko zdjęcia i inne pliki pomiędzy urządzeniami, ale również podłączyć do smartfonów i tabletów akcesoria wspierające NFC.

One2Touch 1

Jednym z takich akcesoriów jest składana klawiatura dla smartfonów Touch & Type norweskiej firmy One2touch. Po złożeniu jest ona wielkości portfela i po wyciągnięciu z kieszeni praktycznie sama się otwiera. W ciągu zaledwie kilku sekund macie gotowe i chyba całkiem wygodne stanowisko do pracy ze swoim telefonem, a przynajmniej tak wynika z poniższego filmu reklamowego.

Inwestycja w NFC, jak przyznaje CEO firmy Morten Wiese, zaczyna się opłacać. W roku 2012 sprzedano łącznie 125 mln urządzeń z technologią NFC. Według ABI Research liczba sprzedanych urządzeń z NFC w 2013 roku osiągnie 285 mln, a w roku 2014 przekroczy 500 mln. Najnowsze tanie procesory firm MediaTek oraz AllWinner natywnie wspierają NFC obniżając w ten sposób koszt produkcji urządzeń mobilnych  i ich oprogramowania. Jest więc kwestią może roku, gdy również segment budżetowych tabletów doczeka się modeli z NFC.

Firmę One2touch zaproszono na konferencję CTIA Wireless w Las Vegas, USA, którą to organizują największe tuzy w branży telekomunikacyjnej jak AT & T, Juniper, Cisco, czy Qualcomm.

One2Touch 3

One2Touch 2

prnewswire

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *