Smartfony, Tablety, Laptopy

Parks – prosta, ale niełatwa gra logiczna, która pobudzi Twoje szare komórki

Znudziły Cię informacje o tabletach? Więc dziś mam propozycję dla Twoich szarych komórek – prostą ale wciągającą grę Parks.

Architektura krajobrazu to wspaniałe i trudne zajęcie, którego efekty nieraz zapierają dech w piersiach. Jednak zasadzenie zgodnie z wytycznymi więcej niż jednego drzewa w parku wymaga przemyślanego planu. Jeśli macie ochotę zmierzyć się z tym zadaniem, to gra Parks zapewni Wam kawałek ziemi, sadzonki drzew, bardzo proste reguły oraz dobrą i niełatwą czasami zabawę.

Gra Parks 005.jpg

Gra Parks polega na posadzeniu kilku drzew w małym parku z siatką kwadratów, gdzie drzewka zapuszczą swe korzenie. Park podzielony jest też na kilka zwartych obszarów oznaczonych różnymi kolorami.

Banalne reguły, które rządzą naszą zabawą, to:

  • w każdej kolumnie musi być dokładnie jedno drzewo
  • podobnie, w każdym wierszu musi być dokładnie jedno drzewo
  • w każdym obszarze o tym samym kolorze musi być ani mniej, ani więcej, tylko  jedno drzewo
  • drzewa nie mogą się stykać ze sobą bokami i rogami.

W miarę czynionych postępów areał do obsadzenia drzewami się powiększa jak również liczba drzew rośnie do dwóch w powyższych regułach.

Gra Parks 006.jpg

Gra wymaga trochę skupienia rozbieganych myśli, co nie zawsze jest łatwe na początku. Dlatego pierwsze plansze są banalnie łatwe (choć wydają się czasami trudne). Pierwszy etap to plansza wielkości 5 x 5, ostatni ma rozmiar 11 x 11 i dwa drzewa zamiast jednego w w/w regułach. W każdym etapie trudność plansz jest wymieszana, ale ich postrzeganie w zasadzie zależy od indywidualnych zdolności.

Gra Parks 001.jpg

Dla ułatwienia możemy sobie zaznaczać pola podobnie jak w Saperze, gdzie nie można postawić już drzewa. Jeśli pomimo tego, a także naszych chęci i wytężania mózgu nie będziemy wstanie sobie poradzić, to możemy poprosić o podpowiedzi, za które tracimy punkty. Dodatkowym czynnikiem mobilizującym jest upływający czas, za którego przekroczenie również pozbywamy się punktów. Obojętnie jednak, czy będziemy na czas i punkty zwracać uwagę, czy nie, samo rozwiązanie logicznego zadania będzie dla nas nagrodą.

Gra Parks posiada bardzo prostą, ale przyjemną i dopracowana oprawę graficzną. Jest dla każdego i w każdym wieku, dużo prostsza niż Sudoku i nie wymaga takiej wiedzy jak krzyżówki, ale zapewni relaks równie dobrze. Idealnie nadaje się więc na wieczór po intensywnym dniu. Polecam. 🙂

Gra do pobrania: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xymene.parks

[print_gllr id=7284]

Gra Parks jest polskiej produkcji i jest wciąż rozwijana, by dostarczyć coraz lepszej rozrywki. Jeśli znacie mało znane, ale ciekawe gry, aplikacje lub sami jesteście ich autorami i chcecie się nimi podzielić to zapraszam do kontaktu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *