Smartfony, Tablety, Laptopy

Ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6592 na rynku w czwartym kwartale

MediaTek potwierdził, że jeszcze w tym roku na rynek trafią urządzenia z jego ośmiordzeniowym procesorem Cortex-A7 MT6592.

W odróżnieniu od procesora Samsung Exynos Octa w architekturze big.LITTLE procesor MediaTek MT6592 może pracować wykorzystując wszystkie osiem rdzeni jednocześnie. Wykonany jest w technologii 28 nm w energooszczędnej architekturze ARM Cortex-A7. Maksymalne taktowanie zegara to 2 GHz. Procesor przeznaczony jest przede wszystkim dla smartfonów

mt6592-1

Na poniższym zdjęciu jest widoczna ukończona płyta główna smartfonu Mlais z SoC MT6592V (wersja rozwojowa). Procesor wyposażony jest w czterordzeniowy układ graficzny Mali (brak dokładniejszych danych). W teście AnTuTu 3.X inne prototypowe urządzenie osiągało prawie 30000 punktów.

mt6592-2

Procesor zgodny jest z wcześniejszymi czterordzeniowymi, więc w łatwy sposób producenci sprzętu będą mogli zmodernizować swoje urządzenia. Chińscy producenci telefonów z Androidem najprawdopodobniej są już w trakcie testów tajwańskich procesorów w swoich urządzeniach.

mt6592-3

1pad,mtksj,gizchina

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *