Smartfony, Tablety, Laptopy

Onda V972 vs Ainol NOVO9 Spark – porównanie baterii

Tablety Onda V972 i Ainol NOVO9 Spark posiadają różnej wielkości baterie, jednak większa bateria nie zawsze oznacza dłuższą pracę. Zapraszam na krótkie porównanie baterii z obu tabletów.

Kupując tablet chcemy, aby było to urządzenie bezprzewodowe i przez dłuższy czas niezależne od zewnętrznego zasilania. Zwracamy więc baczną uwagę na wielkość baterii. Jak zatem wypadły baterie tych tanich tabletów?

Parametry techniczne Onda V972:

  • firmware 1.2
  • bateria 8000 mAh

Parametry techniczne Ainol NOVO9 Spark:

  • firmware 1.33
  • bateria 10000 mAh

Testy przeprowadzane były przy minimalnym podświetleniu matrycy. Dodatkowo przy oglądaniu filmów wyłączone było WiFi. Wyliczenia są dokonane na podstawie ilości pikseli na wykresie w ciągu pełnej godziny.

Przeglądanie witryn internetowych

Onda V972 vs Ainol NOVO9 Spark - www

W ciągu godziny przy przeglądaniu stron Onda V972 zużyła 19.5% baterii, natomiast Ainol Spark 16.2%.

Oglądanie filmu HD

Onda V972 vs Ainol NOVO9 Spark - filmy

Tutaj sytuacja przedstawia się trochę inaczej, gdyż podczas godzinnego oglądania filmu Onda zużyła 19% baterii, a Spark już tylko 13.6%.

Podsumowanie

Moim zdaniem baterie jakościowo są takie same. Różnice wynikają głównie z większej o 20% pojemności baterii w tablecie Ainola. Oczywiście wpływ na długość trzymania na baterii ma też jakość oprogramowania oraz minimalne podświetlenie matrycy. W Ondzie to minimalne podświetlenie jest chyba trochę mocniejsze niż w Ainolu. Jeśli bateria jest dla Was decydującym czynnikiem, to Ainol NOVO9 Spark będzie lepszym wyborem.

Jeśli ktoś ma jakieś uwagi lub sam przeprowadził podobny test, to zapraszam do dzielenia się swoimi przemyśleniami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *