Smartfony, Tablety, Laptopy

Onda V818 mini vs iPad mini – porównanie matryc IPS

Jest wielkości iPad mini i ma cienkie ramki boczne. Przekonajcie się jak wypada matryca tabletu Onda V818 mini na tle iPad mini.

Tablet Onda V818 mini to pierwszy tani tablet z Androidem z matrycą IPS 7.9 cala, który trafił na polski rynek. Onda V818 mini ma rozdzielczość 1024 x 768 pikseli podobnie jak mały tablet Apple. Pod szklanym ekranem kryje się procesor AllWinner A31s (tańsza wersja A31), który potrafi obsługiwać matryce o rozdzielczości do 1280 x 800 pikseli.

Dla osób, które rozważają zakup tego tabletu dobrą informacją jest to, że jego matryca w niczym nie ustępuje tej z renomowanego urządzenia. Powiem więcej, moim zdaniem Onda V818 mini ma podświetlenie, które lepiej oddaje barwy, są bardziej naturalne i cieplejsze. Biel nie jest tak monochromatyczna, jak w iPad mini. Lepiej się przegląda internet i czyta książki. Osoby, którym zależy na prezentacji zdjęć w kolorach zbliżonych do prawdziwych też będą ukontentowane.

Niestety z przyczyn technicznych nie mogłem wszystkich zdjęć udostępnić. Dodam je, jak tylko będzie to możliwe (w tym lepszej jakości).

[print_gllr id=6628]

Ponieważ Onda V818 mini jest podobna rozmiarem do iPad mini, to możecie również sprawdzić jak oba te tablety prezentują się na swoim tle. Onda V818 mini jest szersza o jakieś  5 – 6 milimetrów (grubość ramki), ale i tak przyjemnie trzyma się ją w jednej dłoni. Przyznajcie, że mała Onda prezentuje się dobrze.

[print_gllr id=6638]

Tablet Onda V818 mini dostarczył sklep Pik Technology, gdzie możecie ja nabyć w cenie 819 zł. Pełna recenzja już blisko. 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *