Smartfony, Tablety, Laptopy

Onda: tablety z 3G i GPS w sierpniu, Android 4.2.2 dla starszych urzadzeń i piękna Lin Chi-ling.

Chiński producent tabletów Onda prawdopodobnie w sierpniu przedstawi modele urządzeń z wbudowanymi modułami 3G i GPS, a dla starszych urządzeń z dostępna jest aktualizacja z Androidem 4.2.2.

Do tej pory Onda praktycznie nie miała w swoim portfolio urządzeń z 3G, co dla coraz większej liczby osób jest kluczową funkcjonalnością. Zewnętrzne moduły 3G są w praktyce niewygodne, a w dodatku nie wszystkie chcą działać z urządzeniami na Androidzie. Coraz tańsze pakiety internetowe u operatorów i dostępność darmowej sieci Aero2 sprzyja popytowi na wygodę jaką jest wbudowany w tablet moduł 3G. Zapotrzebowanie na tablety z 3G gwałtownie rośnie w Chinach ze względu na szybki rozwój telefonii komórkowej na ogromnych obszarach z zamieszkującymi tam milionami ludzi, gdzie do tej pory tej infrastruktury praktycznie nie było i to właśnie Chiny napędzają zapotrzebowanie na takie urządzenia.

Niepotwierdzona informacja ucieszy fanów urządzeń Onda. Według niej w sierpniu chińska firma przedstawi tablety z wbudowanymi modułami 3G i GPS. Nie wiadomo, czy będą one oparte o procesor AllWinner A31s, którego cecha ma być natywna współpraca właśnie z 3G i GPS. Alternatywą są oczywiście tanie procesory MediaTek, które są dedykowane mobilności. Wkrótce z pewnością dowiemy się więcej na ten temat.

Onda dba również o swoich klientów, którzy nabyli wcześniejsze tablety z dwurdzeniowym procesorem AmLogic. Dla nich zostały przygotowane aktualizacje systemu do Androida 4.2. Są to modele Vi40Vi30V801 i V811.

onda-lin-chi-ling-1

Onda zatrudniła również najbardziej znaną modelkę w Chinach Lin Chi-ling jako rzeczniczkę prasową i twarz marki Onda. Lin Chi-ling (Chiling Lin) to przede wszystkim najpopularniejsza modelka i bożyszcze mężczyzn w Chinach, ale swoich sił próbuje również jako aktorka. Patrząc na nią aż trudno uwierzyć, że pochodząca z Tajwanu Lin Chi-ling ma już 38 lat. Poniższy spot reklamowy bielizny został zakazy w państwowej telewizji CCTV.

Zatrudnienie Lin musiało firmę kosztować niemałe pieniądze, a świadczy to również o sporej zasobności Ondy, która produkuje tablety, jak i wyczynowy sprzęt dla graczy komputerowych. Czy Onda zechce wyjść poza Chiny? Czy możemy spodziewać się wkrótce międzynarodowej rozpoznawalności marki Onda na miarę Lenovo, czy ZTE?

Informacje własne, Onda

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *