Smartfony, Tablety, Laptopy

Nowy tablet SmartQ z matrycą Retina 9.7 cala jest niewiele większy od iPad mini!

Smartdevices stworzyły tablet specjalnie dla osób, które przede wszystkim czytają dokumenty PDF, ebooki i przeglądają strony internetowe.

Duże tablety z Retiną także doczekały się węższej ramki. Najnowszy tablet SmartQ rozmiarami zbliżył się do iPad mini.

Dla elektronicznych moli

Nie jest to tak wizualnie spektakularna zmiana jak w przypadku matryc 7.9 cala, ale dzięki niej znacznie zmniejszono rozmiar tabletu. Zdjęcia tablet SmartQ nie są najlepsze, ale łatwo można zauważyć, że ramki wokół matrycy maja tą samą grubość i są dwa ok. razy szersze od cieniutkich ramek iPad mini. Mimo wszystko nadal mamy miejsce by swobodnie trzymać tablet w dłoniach.

smartq-retina-1 smartq-retina-2 smartq-retina-8

Jednak same ramki to nie jedyna zaleta nowego urządzenia SmartQ. Jest to tablet stworzony specjalnie dla osób, które wykorzystują tablet przede wszystkim jako czytnik dokumentów. Według producenta tablet jest bardzo lekki. Nie znane są jeszcze parametry tego nowego wynalazku. Prawdopodobnie pod szklaną taflą znajdziemy dwurdzeniowy procesor Cortex-A15 Samsung Exynos 5250.

Co jeszcze widać na zdjęciach?

smartq-retina-7 smartq-retina-6 smartq-retina-5 smartq-retina-4 smartq-retina-3

Znajdziemy tu aparat i jeden głośnik na tylnej części metalowej obudowy i  białe tworzywo zasłaniające prawdopodobnie antenę WiFi. Na krótszym boku znalazły się gniazdo na kartę SIM (wbudowany modem 3G), microUSB, gniazdo słuchawkowe i gniazdo na kartę microSD, ale brak jest wyjścia HDMI. Po przeciwnej stronie jest natomiast umiejscowiony prawdopodobnie, poprawcie mnie jeśli się mylę, zaczep do linki zabezpieczającej tablet przed kradzieżą.

Smartdevices jak mało który z producentów stawia na innowacyjność. W swym dorobku ma pierwszy tablet z projektorem SmartQ U7 i tablet notatnik SmartQ Z8 Z Book, a każdy z jego dotychczasowych tabletów wyróżnia się na tle chińskiej konkurencji. Z drugiej strony ceny tabletów SmartQ w przeliczeniu na złotówki (+VAT) grubo przekraczają próg 1000 zł. Więcej informacji o tablecie SmartQ do czytania PDFów wkrótce.

Smartdevices

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *