Smartfony, Tablety, Laptopy

Nowy tablet Chuwi Yoga z 4G/LTE

W Hong Kongu Chuwi zaprezentował tablet niemal identyczny z Lenovo Yoga. Urządzenie ma wspierać 4G/LTE dzięki nowemu procesorowi Mediatek MT6595.

Wiosenna edycja wystawy Hong Kong Electronic Fair już się zakończyła, jednak interesujących nowości jest tak dużo (a mojego czasu za mało), że jeszcze przez jakiś czas będę Wam przedstawiał. Dziś kilka słów o koncepcyjnym tablecie Chuwi z obsługą sieci 4G/LTE.

chuwi-yoga-4g-lte-1lenovo-tablet-yoga-10-front-side-modes-1.jpg

Niewiele  wiadomo jeszcze o najnowszej propozycji chińskiego producenta tanich tabletów. Wyglądem do złudzenia przypomina tablety z serii Lenovo Yoga. Lenovo utrzymuje, że ich bardzo innowacyjne rozwiązanie dobrze się sprzedaje. Natomiast powielanie udanych wzorców chińskie firmy mają we krwi. Na wyglądzie podobieństwa jednak się kończą. W środku tablet Chuwi ma ośmiordzeniowy procesor MediaTek MT6595 o architekturze big.LITTLE w konfiguracji 4 x Cortex-A17 + 4 x Cortex-A7. Procesor ten wspiera obsługę sieci 4G/LTE stąd też domniemanie, że i tablet Chuwi będzie miał takie możliwości.

chuwi-yoga-4g-lte-2chuwi-yoga-4g-lte-3

Praktyczne rozwiązanie DualSIM jest stosowane coraz powszechniej w chińskich tabletach. Coraz częściej oferują one nie tylko 3G, ale też obsługę 2G i możliwość rozmów telefonicznych. Takich konfiguracji w markowych urządzeniach raczej zbyt wielu nie ma. Pod nóżką oprócz dwóch gniazd SIM kryje się również złącze microSD.

chuwi-yoga-4g-lte-5

Głośniczki stereo zostały umiejscowione na bocznych płaszczyznach nóżki. Tuż obok widoczne jest gniazdo microUSB i słuchawkowe 3.5 mm.

chuwi-yoga-4g-lte-4

Z drugiej strony widoczny jest aparat (13.0 MP ?) z diodą doświetlającą w nóżce, a na krawędzi przyciski zasilania i regulacji głośności. Nie wiadomo, czy tak jak w Lenovo tablet Chuwi będzie miał dużo większą baterię wykorzystując miejsce w nóżce. To na razie wszystko co wiemy o klonie tabletów Lenovo Yoga.

padNews.cn