Smartfony, Tablety, Laptopy

Nowa wersja programów testujących Geekbench 3 i AnTuTu 4.0

Konieczność resetu wszystkich wyników testów AnTuTu i Geekbench są nieuniknione. Czy nowe ulepszone wersje testów będą wreszcie bardziej miarodajne?

AnTuTu-Benchmark-logoZ pewnością większość z Was czuje, że ostatnio ogólne wyniki podawane przez uniwersalne benchmarki jak AnTuTu często mają niewiele wspólnego z rzeczywistością. Widać to bardzo w testach tanich urządzeń, gdzie szybki procesor podbija wynik, podczas, gdy samo urządzenie nie działa płynnie, strony, filmy i gry się przycinają.

W tej chwili bez zagłębiania się w szczegółowe wyniki poszczególnych kroków nie jesteśmy wstanie powiedzieć, czy tablet będzie działał wystarczająco dobrze. Chodzi przede wszystkim o testy pamięci RAM i pamięci wewnętrznej NAND Flash. Co z tego, że tablet, czy smartfon ma czterordzeniowy szybko procesor, skoro użyta tania i kiepska pamięć dusi go w realnym działaniu.

 

geekbench-logoNiedługo ukaże się najnowsza wersja programu AnTuTu 4.0, a już teraz możecie pobrać najnowszą wersję programu Geekbench 3 (3.99 PLN), który skupia się na mocy obliczeniowej CPU i przepustowości pamięci. Pokazuje też, jak realnie wiele rdzeni i wielozadaniowość wpłynie na działanie urządzenia. Wyniki najpopularniejszych urządzeń są dostępne na stronie producenta oprogramowania Geekbench.

 

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *