Smartfony, Tablety, Laptopy

Niezwykłe czterordzeniowe tablety Aoson M30 i M33 z Retiną i procesorem RK3188 są już blisko

Wiosenną propozycją Aosona są dwa nowe niezwykłe tablety z ekranem Retina i czterordzeniowym procesorem Rockchip RK3188. Czy będą dostępne w Polsce?

Tablet Aoson M30 to pierwszy na świecie tablet z ekranem IPS 9.7 cala i rozdzielczością 2048 x 1536 z funkcją pisma odręcznego. Pierwsza wersja jeszcze z dwurdzeniowym procesorem RK3066 pojawiła się w sprzedaży jesienią ubiegłego roku.

Aoson M30 - 1.jpg

Nowa odsłona tego tabletu będzie mieć czterordzeniowy procesor RK3188 oraz w zależności od wersji 1 lub 2 GB pamięci RAM. Nowy M30 będzie miał tą samą obudowę co dwurdzeniowa wersja. Wyposażony będzie w aparat 5.0 Mpix z autofocusem oraz przednią kamerkę 2.0 Mpix. Urządzenie posiada baterię o pojemności 28.1 Wh (nie znamy napięcia baterii), która ma pozwolić pracować nawet przez 10 godzin. Systemem operacyjnym będzie Android 4.1 wraz z obietnicą aktualizacji do wersji 4.2. Oczywiście funkcja wsparcia pisma odręcznego to nadal największy moim zdaniem walor tego tabletu.

Aoson M30 - 3.jpg Aoson M30 spec.png

Aoson M33 spec.png

Jeśli możliwość swobodnego pisania po ekranie tabletu nie jest dla Was tak istotna, to wybierzcie model Aoson M33, o którym Was informowałem pod koniec stycznia. Urządzenie to ma niemal identyczną konfigurację sprzętową co M30, ale zupełnie nową konstrukcję. Brak wspomnianej funkcji pisma oraz słabszy tylny aparat zrekompensują Wam dwa dwukanałowe głośniki Stereo z funkcja Dolby Surround.

Aoson M33 - 2.jpg Aoson M33 - 1.jpg

Mając do czynienia z modelem Aoson M11 mogę założyć, że wykonanie i oprogramowanie będą stały na wysokim poziomie. Jeśli jesteście zainteresowani tymi urządzeniami, to śledźcie mojego bloga. Wkrótce będę miał informacje o ich dostępności w Polsce.

Aoson M30 - 2.jpg

aoson, pconline

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *