Smartfony, Tablety, Laptopy

Nextway F9X z procesorem AllWinner A31 i Retiną – pierwsze wrażenia

Dziś na testy dotarł do mnie kolejny tablet z wyświetlaczem Retina i czterordzeniowym procesorem AllWinner A31. Zapraszam na pierwszy w Polsce krótki przegląd tabletu Nextway.

Za oknami powrót zimy, ale na szczęście ze sklepu PiK Technology dotarł do mnie tablet Nextway F9X, który miałem nadzieję wprowadzi mnie w dobry nastrój. Już kontakt tylko z samym opakowaniem podniósł mi poziom endorfin w organizmie. Powiem szczerze, że pierwszy raz widzę tak stylowe i unikalne w swej formie pudełko na tablet: bardzo płaskie, sztywne i wykonane z grubego kartonu w kolorystyce biało czerwonej, z ciekawym rozwiązaniem na zamknięcie pudełka.

DSC08176.JPG

 

W środku opakowania obok tabletu Nextway F9X znajdowały się oczywiście kabeki USB oraz…  słuchawki. Sam tablet nie jest już tak „designerski” jak pudełko i trochę przypomina Ainol NOVO9 Spark, ale posiada swój urok. Przynajmniej nie trzeszczy tak jak Ainol. 🙂

Tablet jak na urządzenie z procesorem AllWinner A31 uruchamia około 20 sekund. Urządzenie robi więc wrażenie szybkiego. Rzeczywiście zgodnie z tym co można przeczytać na Slatedroid tablet ma bardzo dobrze zoptymalizowane oprogramowanie. Zakładki w stockowej przeglądarce przełączają się prawie natychmiastowo, a treść stron internetowych dość szybko się renderuje. Nie zaobserwowałem jeszcze większych przycięć przy przeglądaniu WWW, czy PDF, jak to miało w Ainol Spark lub nawet Onda V972. Filmy również chodzą płynnie.

Ekran jest jasny, a matryca IPS to ta sama co w iPad 4, Ainol SPark i Onda V972. Oferuje bardzo dobre kąty widzenia, a co do jakości wybarwienia, to będzie ono jednym z elementów mojej recenzji.

Głośnik umiejscowiony z tyłu obudowy gra głośno i czysto, nawet gdy leży na stole, gdyż dzięki specjalnie wyprofilowanej obudowie z tworzywa sztucznego głośniki nie są zasłonięte.

Oczywiście tablet nie jest idealny. Denerwujące jest dość wyraźne pykanie z głośnika przy operacjach wyboru na ekranie. Również WiFi nie jest prawdopodobnie najlepsze i przy słabszym sygnale rwie połączenie.  Podkreślam jednak prawdopodobnie ponieważ testowałem je na dwóch różnych routerach i zachowywało się zupełnie różnie.

[print_gllr id=5602]

Parametry techniczne tabletu NextWay F9X:

  • wyświetlacz IPS Retina o przekątnej 9.7 cala i rozdzielczości 2048 x 1536
  • procesor AllWinner A31 1.0 GHz
  • procesor graficzny PowerVR SGX544MP2
  • pamięć 2 GB RAM DDR3, pamięć Flash 16 lub 32 GB
  • kamerka przód 0.3 Mpix, aparat tył 2.0 Mpix z autofocusem
  • wyjścia mini HDMI 4K, microSD 32 GB, micro USB OTG 2.0
  • bateria 8000 mAh
  • waga 680 gram
  • wymiary 241 x 186 x 10,5 mm
  • system Android 4.1

Marka Nextway jest bardzo młoda, ale stoi za nią duża chińska firma elektroniczna. Możemy więc liczyć na to, że firma będzie starać się zaprezentować z jak najlepszej strony, a tablet Nextway F9X będzie konkurował z tabletami takich marek jak Onda, Ainol, czy Teclast. Zapraszam wkrótce na recenzję tabletu Nextway F9X.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *