Oppo Find 5
Smartfony, Tablety, Laptopy

Nadchodzi smartfon Oppo Find 5 z niesamowitą rozdzielczością ekranu 1080p

Jeszcze nikt nigdy nie upakował tyle pikseli na jednym calu kwadratowym w smartfonie. Żeby tego było mało ten smartfon ma 4 rdzeniowy procesor i 2 GB RAM!

Chińscy producenci smartfonów prześcigają już tylko siebie samych w konstruowaniu coraz to bardziej zaawansowanych technicznie produktów. Po Meizu i Xiaomi teraz Oppo szykuje nam nie lada gratkę technologiczną. Smartfon Oppo Find 5  X990, którego zdjęcia wyciekły do sieci, to pierwszy telefon z rozdzielczością 1080p przy 5 calowej matrycy, co daje porażająca wręcz gęstość pikseli aż 441 PPI.

Oppo Find 5
Oppo Find 5

Aby obraz na matrycy LCD wyglądał jak na papierze wymagana jest gęstość 500 – 600 PPI. Dzięki Oppo jesteśmy bardzo bliscy tej granicy.

Różnice w PPI
Różnice w PPI

Czym jeszcze Oppo Find 5 nas zaskoczy? W obudowie kryje on czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon S4 Pro, 2 GB RAM oraz kamerę 12 Mpix. Smartfon będzie miał też potężną baterię o pojemności 2500 mAh. Na całością będzie czuwał Android 4.1 JB.

Podobno Oppo Find 5 został wyceniony przez niektóre  media chińskie jedynie na 365 dolarów USD. Nie wiadomo kiedy nastąpi premiera. Mimo iż smartfon ciągle jest prototypem, to jednak jego parametry techniczne sprawiają, że odległa przyszłość stała się nam bliższa. Kolejne granice technologiczne są łamane na naszych oczach.

Oppo Find 5
Oppo Find 5

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.