Smartfony, Tablety, Laptopy

Miss mokrego… ekranu – Sony Xperia Tablet Z w akcji

Prawdopodobnie najlepszy tablet japońskiego koncernu Sony, wodoodporny i pyłoodporny, czyli Sony Xperia Tablet Z jako Miss mokrego ekranu.

Przedsprzedaż Sony Xperia Tablet Z w Polsce ruszy od 28 maja. Urządzenie z matrycą FullHD o przekątnej 10.1 cala i rozdzielczości 1920 x 1200 pikseli napędzane jest czterordzeniowym procesorem Qualcomm Snapdragon S4 1.5 GHz i ma 2 GB pamięci RAM, do tego NFC, Bluetooth, GPS oraz baterię 6000 mAh. Najtańszą wersję WiFi i 16 GB pamięci wewnętrznej będzie można kupić już za 2099 zł, a za najdroższą z wbudowanym modemem LTE trzeba będzie dać 2699 zł.

Sony-Xperia-Tablet-Z

Dla porównania budżetowy Cube U30GT2 o podobnych parametrach technicznych i gorszym wyposażeniu (słabszy aparat, brak GPS i NFC) oraz z pewnością słabszym wykonaniu kosztuje 1199 zł.

Sony deklaruje, że ten cud tablet będzie mógł spoczywać przez 30 minut na dnie oceanu o głębokość prawie metra bez uszczerbku dla urządzenia. Pokazowe wodowanie batyskafu Xperia prezentuje poniższy film z tegorocznej wystawy w Barcelonie. 🙂

android authority, sony