Smartfony, Tablety, Laptopy

LG dzięki byłemu pracownikowi TI stworzyło własny czterordzeniowy procesor Cortex-A15

Firma LG ogłosiła, że zbudowała swój pierwszy procesor mobilny i wszystko wskazuje na to, że idzie szlakiem wytyczonym przez Samsunga.

LG nie skupia się już wyłącznie na składaniu smartfonów z komponentów innych producentów. Chce we własnym zakresie wytwarzać jak najwięcej podzespołów i części dla swoich urządzeń. Po elastycznych i nietłukących się wyświetlaczach przyszedł więc czas na procesor. Udało się więc zwerbować jednego z inżynierów Texas Instruments. Z pewnością samo TI ułatwiło sprawę ogłaszając jakiś czas temu smutna wiadomość o wycofaniu się z rynku procesorów mobilnych.

Procesor LG to czterordzeniowy Cortex-A15 wyprodukowany w technologii 28 nm HKMG. Pierwsze egzemplarze mają zjechać z linii produkcyjnych pod koniec maja.

LG factory

W całym przedsięwzięciu są dwie interesujące informacje. LG nie zdecydował jeszcze, czy użyje procesorów w swoich smartfonach. Być może szykuje się do wejścia na rynek tabletów i to właśnie dla nich szykowany jest ten procesor.

Dość dziwna jest argumentacja LG, dlaczego procesor ma tylko cztery rdzenie, a nie 8 jak konkurencyjny Samsung Octa. LG zrezygnowało z dodatkowych rdzeni, gdyż stwierdzono, że będzie on zbyt prądożerny. Tylko, że w procesorze Samsunga dodatkowe rdzenie to właśnie energooszczędne Cortex-A7. Gdzie tu logika?

androidbeat, etnews, androidauthority

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *