Teclast P88
Smartfony, Tablety, Laptopy

Kolejne plotki o Teclast P88 – 64 bitowy czterordzeniowy procesor, dekodowanie wideo 2160p, WiDi

Mimo kolejnych przecieków nadal niewiele wiemy o tajemniczym chińskim tablecie Teclast P88. Każda nowa informacja jest sprzeczna z poprzednią.

Teclast P88 ma być zabójcą iPad Mini i zapewne Google Nexus 7. Bronią tego 8 calowego tabletu będzie zarówno cena jak i niesamowite parametry. Nie wiele wyjaśnił nam opublikowany niedawno pokazowy film. Jeszcze większego zamieszania narobiły ostatnie plotki, wg których tablet ma mieć 64 bitowy procesor zdolny dekodować filmy w kinowej rozdzielczości 4096 x 2160 pikseli i dysponować technologią WiDi. Przyjrzyjmy się zatem ostatnim niesprawdzonym informacjom.

Teclast P88
Teclast P88

Czterordzeniowy 64 bitowy procesor

Pierwsze doniesienia mówiły, że tablet będzie wyposażony w  32 bitowy czterordzeniowy procesor AllWinner. Procesory tego producenta nie doczekały się dwurdzeniowej wersji. Analitycy przewidują, że firma wróci do gry z czterordzeniowymi procesorami. Na razie jednak nic o nich nie słychać.

Arm Cortex-A50
Arm Cortex-A50

W między czasie pojawiły się informacje, że tablet będzie miał dwurdzeniowy procesor Rockchip. Teraz plotki mówią znów o czterordzeniowym procesorze, ale tym razem ma to być aż 64 bitowa jednostka centralna. Informacja jest tak niesamowita, że wręcz nieprawdopodobna. ARM dopiero co zaprezentował 64-bitowe procesory z serii Cortex-A50. Firma AMD ledwie przed chwilą ogłosiła, że pracuje nad 64-bitowym procesorem opartym na technologii ARM (co ciekawe będzie to połączenie architektur x86 i ARM), ale będzie on przeznaczony tylko dla serwerów. Obecnie tylko Intel posiada 64 bitowe procesory dla urządzeń mobilnych, ale są one bardzo drogie.

Dekodowanie obrazu 4K

 

Nowy procesor w tablecie Teclast P88 ma pozwolić na dekodowanie obrazu 4096 x 2160 (4K). Wydaje się być to całkiem realne. Świadczy to o tym, że P88 ma iść w kierunku profesjonalnego sprzętu audio-video.

Technologia WiDi

WiDi jest bezprzewodową technologią przesyłu obrazu opracowana przez Intela. Teclast P88 byłby pierwszym tabletem, który obsługiwałby tą technologię. WiDi zapewnia również możliwość bezprzewodowego podłączania klawiatury, myszki i innych urządzeń peryferyjnych oraz domowych.

Podsumowanie

Firma  Teclast Electronics Co, Ltd. umiejętnie buduje napięcie wokół swojego produktu. Podobnie uczynił to Blue Devils przy tablecie Ramos W30. Nie jestem przekonany, że Teclast zaprezentuje tylko jeden tablet. Tablety Ramos też zaskoczyły wszystkich całą plejadą gwiazd na wystawie w Hong Kongu. Jest więc całkiem prawdopodobne, że będą to co najmniej dwa tablety z różnymi procesorami. Czekamy na kolejne przecieki i zwroty akcji. 🙂

iPad Mini vs Teclast P88
iPad Mini vs Teclast P88

źródło: 1pad.cn