Smartfony, Tablety, Laptopy

Już 30 listopada premiera czterordzeniowych tabletów Teclast P98 i P88 z Androidem 4.2!

Teclast zapowiedział premierę swoich czterordzeniowych tabletów na 30 listopada bieżącego roku. Wygląda na to, że jednak będzie czterordzeniowa wersja P88.

Na dzień 30 listopada zaplanowano premierę dwóch czterordzeniowych tabletów Teclast z procesorem AllWinner A31. Pierwsze z urządzeń to prawdopodobnie 8-calowy model P88 o grubości zaledwie 8.6 mm, którego dwurdzeniowa wersja z procesorem Rockchip RK3066 trafiła do sprzedaży w miniony weekend. Drugie urządzenie to model P98 o przekątnej ekranu 9.7 cala. Oba urządzenia maja pracować pod kontrolą systemu Android 4.2. Czterordzeniowy procesor AllWinner A31 to jednostka oparta o energooszczędną 64-bitową architekturę ARM Cortex-A7, posiada 8 rdzeni graficznych PowerVR SGX544, pozwala na bezproblemowe wyświetlanie obrazu 2048 x 1536 (Retina) oraz dekodowanie wideo 4K. Zaawansowane układy oszczędzania energii PMIC i DVFS spowodują, że AllWinner A31 będzie zużywać mniej energii niż dwurdzeniowy procesor.

 

Z ciekawostek, to oprócz Androida 4.2 na pokładzie znajdzie się aparat potrafiący robić zdjęcia seryjne z prędkością do 10 klatek na sekundę oraz nagrywać filmy 1080p z prędkością 60 FPS. Tablet będzie mógł służyć za stół montażowy filmów, ponieważ będzie wyposażony w funkcję Multi-PIP umożliwiającą jednoczesne oglądanie do czterech filmów z lokalnego dysku lub internetu.

 

 

 

Najważniejsza jednak będą cena, jakość i zużycie energii. Procesor AllWinner sam ma być bardzo tani i  również umożliwiać budowę tanich tabletów. Jeśli cena końcowa zamknie się w 300 dolarach USD (tyle kosztują tablety z Retiną i dwurdzeniowym procesorem Rockchip), to urządzenia mogą odnieść ogromny sukces.

Niska cena i wystarczająco dobra jakość są możliwe do osiągnięcia jednocześnie. Zarówno procesor, jak i tablety muszą być dobrze wykonane. Przykładowo jednordzeniowy AllWinner A10 zupełnie inaczej działał w różnych tabletach. Dobre osiągi na papierze zostały zaprzepaszczone przez niektórych manufakturzystów.

Czas życia na baterii przy tak wymagającym procesorze jest kluczowy. Co nam po super wydajnej maszynie, która bez stałego podłączenia do sieci energetycznej działa raptem 2 godziny? AllWinner musi naprawdę umiejętnie zarządzać baterią, tak by obecne pojemności do 8000 mAh wystarczyły na 6- 8 godzin pracy i rozrywki.

Firma Teclast podobno zatrudniła światowej klasy projektantów i inżynierów spoza Chin doświadczonych w budowie urządzeń typu tablet. Czekam więc na efekty ich pracy. Może jednak Teclast P88 będzie tym killerem iPad Mini. 🙂

Jeśli jesteście podekscytowani, albo choćby tylko zainteresowani nowymi naprawdę mocnymi a do tego tanimi tabletami, to śledźcie rozwój wypadków na moim blogu. 🙂

www.teclast.com, imp3.net

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.