SmartQ U7 to nowe mozliwości prezentacji
Smartfony, Tablety, Laptopy

Innowacyjne połączenie tabletu z projektorem SmartQ U7, pilota Wii i wskaźnika na podczerwień

Tak niezwykłe połączenie jak tablet z projektorem musi generować nowe innowacyjne pomysły. Swobodna projekcja prezentacji i filmów to tylko niewielka część możliwości jakie otworzyły się przed nami dzięki SmartQ U7.

Pierwszy tablet z projektorem na świecie SmartQ U7 pozwala na pełną interaktywność z wyświetlanym obrazem nie tylko za pomocą dotykowego ekranu umieszczonego w tablecie. Dzięki pilotowi Wii (Wii Remote) nie jesteśmy skazani już tylko na  sterowanie z tabletem w dłoniach.

Pilot Wii (Wii Remote)
Pilot Wii (Wii Remote)

Pilot Wii z czujnikiem ruchu i kamerą podczerwieni wykrywa lokalizację i ruch. Dzięki zwykłemu laserowemu wskaźnikowi z podczerwienią możemy wykonywać operacje bezpośrednio na wyświetlanym obrazie bez dotykania tabletu.

Laserowy wskaznik teleskopowy
Laserowy wskaźnik teleskopowy

Dzięki takiemu połączeniu prezentacje staną się bardziej żywe. Efektem większej ekspresji uczestników będzie poprawa komunikacji i większa łatwość zrozumienia tematu. Nie tylko lepsza prezentacja samych diagramów i wykresów, ale i manipulacje na danych tabelarycznych są możliwe.

SmartQ U7 to nowe mozliwości prezentacji
SmartQ U7 to nowe mozliwości prezentacji

 

SmartQ U7 i manipulacja danymi w arkuszu kalkulacyjnym
SmartQ U7 i manipulacja danymi w arkuszu kalkulacyjnym

Po ciężkim i owocnym spotkaniu wszystkim przyda się chwila relaksu, czego może dostarczyć sterowanie wskaźnikiem na 50 calowym ekranie wkurzonymi ptakami. 🙂

SmartQ U7 i gra Angry Birds sterowana wskaźnikiem
SmartQ U7 i gra Angry Birds sterowana wskaźnikiem

 W szkole 50 calowa interaktywna tablica o wadze ledwie 300 gram na pewno pomoże uczynić ciekawą niejedną trudną lekcję, a w domu w deszczowe wieczory zapewni dobrą zabawę.

SmartQ U7 to zabawa dla dzieci
SmartQ U7 to zabawa dla dzieci
SmartQ U7 sterowanie odtwarzaniem filmu
SmartQ U7 sterowanie odtwarzaniem filmu

Koszt takiego zestawu, w skład którego wchodzi tablet SmartQ U7 (ok. 370 dolarów USD), kontroler Wii (180 zł) i teleskopowy wskaźnik laserowy (20,50 zł), co daje razem 1400 zł. Mały kieszonkowy projektor o gorszych parametrach od wbudowanego w SmartQ U7 kosztuje około 1000 zł. Najtańsza tablica interaktywna to wydatek minimum 1800 zł. Jak widać propozycja SmartQ U7 jest bardzo atrakcyjna nie tylko ze względu na swoją innowacyjność ale i cenę.

SmartQ U7
SmartQ U7

SmartQ U7 to dwurdzeniowy 7 calowy tablet firmy Smartdevices z ekranem IPS 1024 x 600 pikseli i wbudowanym projektorem DLP Pico od Texas Instruments. Jest produkowany w dwóch odmianach: tańsza U7 ma procesor TI OMAP 4430 1 GHz, droższa U7H wyposażona jest w procesor TI OMAP 4460 1.5 GHz. Niestety nie ma wersji z wbudowanym modemem 3G. Pełne porównanie obu modeli znajdziecie tutaj.

 zdjęcia wyświetlane przez SmartQ U7 pochodzą z zol.com.cn

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.