Smartfony, Tablety, Laptopy

ICOU7GT pierwszym tabletem z procesorem AllWinner A31 i Bluetooth? Premiera na początku marca

Jak do tej pory wszystkie tablety oparte o czterordzeniowy procesor AllWinner A31 nie oferowały Bluetooth dając w zamian WiFi Direct. Wszystko jednak wskazuje na to, że tablet ICOU7GT wyłamie się z szeregu i będzie go Bluetooth.

Charakterystyczną cechą nowego tabletu marki ICOO jest ekran o wąskich ramkach i pionowa orientacja tabletu. Będzie on wyposażony w czterordzeniowy procesor Cortex-A7 AllWinner A31 (40 nm) taktowany 1.0 GHz i silny procesor graficzny PowerVR SGX544MP2 o ośmiu potokach przetwarzania (tzw. rdzeniach logicznych).

ICOO ICOU7GT 1

Tablet ICOU7GT będzie miał 7 calową matrycę IPS o rozdzielczości 1280 x 800 pikseli (216 ppi) z czasem reakcji 30 ms. Dzięki procesorowi graficznemu tablet umożliwia odtwarzanie filmów w rozdzielczości 4K (4096 x 2304).

 

ICOO ICOU7GT 2

Tablet będzie wyposażony w 2 GB szybkiej dwukanałowej 64-bitowej pamięci RAM DDR3. Tylny aparat z autofocusem i rozdzielczością 5.0 Mpix będzie robił zdjęcia seryjne z szybkością do 10 klatek na sekundę.

Tablet ICOU7GT ma mieć wbudowany Bluetooth, co jak pisałem na początku czyni go pierwszym na świecie tabletem z procesorem AllWinner A31 wyposażonym w ten kanał łączności. Dzięki temu jeśli macie gadżety oparte na Bluetooth bez problemu z nich nadal skorzystacie. Wyjście micro USB OTG pozwoli podpiąć zewnętrzne pamięci masowe, czy mysz i klawiaturę radiową.

ICOO ICOU7GT 3

Będzie to jeden z pierwszych na świecie 7 calowych tabletów o wąskich ramkach bocznych. Dodatkowo grubość zaledwie 8.8 mm sprawi, że będzie się go trzymało w dłoni jeszcze lepiej niż iPad mini. Ma to nie bagatelne znaczenie ponieważ tablet będzie miał obok wersji WiFi również wersję z wbudowanym modułem 3G z możliwością wykonywania połączeń telefonicznych.

ICOO ICOU7GT 4 ICOO ICOU7GT 5

Premiera tabletu ICOO ICOU7GT odbędzie się już na początku marca. Wówczas poznamy wszystkie informacje techniczne i ceny. Wszystkich zainteresowanych zachęcam do śledzenia bloga.

imp3, zol

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *