Smartfony, Tablety, Laptopy

ICOO i Ployer to kolejne dwa czterordzeniowe tablety z procesorem AllWinner A31

Festiwal czterordzeniowych tabletów z procesorem A31 trwa. Producenci ICOO i Ployer zapowiadają tablety o potężnej konfiguracji.

W tym tygodniu mieliśmy już w sumie cztery zapowiedzi nowych tabletów z czterordzeniowym procesorem AllWinner A31. Do producentów Teclast i Onda dołączają ICOO i Ployer. Urządzenia z nowym procesorem AllWinner maja mieć aż 8 rdzeni graficznych PowerVR SGX544, dzięki którym będzie możliwe płynne wyświetlanie obrazu i animacji w zaawansowanych grach 3D na rozdzielczości 2048 x 1536 pikseli (Retina). Obecne tablety oparte na procesorze Rockchip nie radzą sobie z tym najlepiej.

Nowy procesor będzie też umożliwiał dekodowanie obrazu wideo w rozdzielczości 4K (4096 x 2730 pikseli). Tablet z takim procesorem będzie też przygotowany na odtwarzanie obrazu Blu-ray 3D oraz dekodowanie dźwięk w jakości HiFi

AllWinner A31 ma 64-bitową architekturę, czyli wyposażony jest w dwie magistrale 32 bitowe do obsługi pamięci, dzięki temu wydajność znacznie wzrośnie rekompensując ograniczenia wynikające z energooszczędności architektury Cortex-A7. Szybkość zapisów i odczytów pamięci wzrosła o 70%.  Wg zapowiedzi producenta procesora rozwiązanie ma przewyższać wydajnością dwukrotnie tablety z procesorem Tegra 3 i dorównywać nowemu iPad’owi.


 

Procesor AllWinner A31 dysponuje zaawansowanymi układami oszczędzania energii. Tak potężna moc obliczeniowa nawet w architekturze Cortex-A7 wymaga dostarczania sporej energii. Dlatego układy PMIC oraz DVFS będą dbały o to, by płynnie regulować w zależności od potrzeb częstotliwość taktowania procesora, napięcie i ilość wykorzystywanych rdzeni.

Pozostaje nam tylko czekać na pierwsze modele i pierwsze testy. Bardzo dużo zależy od producentów urządzeń, czy będą wstanie wykorzystać potencjał nowego procesora i czy jakość tabletu i oprogramowania nie zaprzepaści mocy jaką daje nowy procesor AllWinner A31.

 

 

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.