Smartfony, Tablety, Laptopy

HTC One i Samsung Galaxy Note oszukują w testach 3DMark?

Z listy wyników w programie 3DMark usunięto pozycje z niektórymi urządzeniami produkcji HTC i Samsung. Powodem jest podejrzenie oszustwa.

Nieczysta walka na ilość punktów w testach trwa. Niedawno dla AnTuTu wypuszczono specjalną wersję oprogramowania by ukrócić proceder chińskich producentów, którzy starali się podbić jak najwyżej zdobycze punktowe swoich maszyn. Kolejna odsłona dotyczy programu 3DMark. Tym razem na ławie oskarżonych zasiedli Samsung, HTC i Qualcomm.

3dmark-fraud

Firma Futuremark oznajmiła, że wyniki testów smartfonów i tabletów HTC oraz Samsunga zostały usunięte ze względu na podejrzenie o oszustwo, choć bezpośrednich dowodów nie znaleziono. Urządzenia pracują w oparciu o procesory Qualcomm Snapdragon 400, 600 i 800 oraz Samsung Exynos 5 Octa.

Wyniki przekrojowych testów w programach jak AnTuTu, 3DMark i Vellamo są elementami marketingowej wojny pomiędzy producentami procesorów oraz bazujących na nich urządzeń. Sam używam ich do pokazywania wydajności zmierzonej i przedstawionej w abstrakcyjnych liczbach, gdzie to producent testu określa co jest najważniejszą składową. Oprócz nich są jednak programy mierzące konkretne parametry i dające wyniki razem z jednostkami, np ilość klatek na sekundę przy odtwarzaniu grafiki 3D, odczyt pamięci w megabitach danych w sekundzie, czy czas potrzebny do wyświetlenia strony WWW. To właśnie tym programom należy bardziej ufać.

1pad

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *