Smartfony, Tablety, Laptopy

HKC Quest – cienki czterordzeniowy tablet z wąską matrycą 7.9 cala

Tablet iPad mini ze swoja cienką ramką zapoczątkował nową erę w stylistyce tych mobilnych urządzeń. Na początku roku zadebiutowały 7 calowe urządzenia z wąską ramką a teraz pojawia się zapowiedź czterordzeniowego tabletu HKC Quest z matrycą 7.9 cala i oczywiście wąskimi ramkami.

Tablet HKC Quest będzie miał matrycę IPS o przekątnej 7.9 cala z rozdzielczością 1024 x 768 pikseli. Będzie to matryca z cienką ramką jak w iPad mini. Tablet o grubości zaledwie 7.6 mm będzie bardzo lekki.

HKC Quest 4 HKC Quest 3

HKC Quest będzie wyposażony w czterordzeniowy procesor Cortex-A9 taktowany zegarem 1.3 GHz oraz inteligenty system sterowania podświetleniem IBA. Będzie mógł odtwarzać wideo w kinowej rozdzielczości 4K. System Android będzie się uruchamiał w czasie zaledwie 10 sekund, a bateria ma wystarczać na 42 dni w trybie STAND BY (1000 godzin).

HKC Quest 1

 

Producent nie ujawnił modelu procesora, ale na podstawie powyższej charakterystyki tabletu będzie to najprawdopodobniej Rockchip RK3188. Jeśli tylko będzie coś więcej wiadomo o tym ciekawym tablecie poinformuję Was.HKC Quest 2

 imp3