Smartfony, Tablety, Laptopy

FNF pracuje nad kolejną wersją nakładki graficznej na Androida dla swoich tabletów ifive

Wszystkie tablety ifive firma FNF wyposaża we własne nakładki graficzne na Androida. Właśnie trwają prace nad kolejną wersją.

Na temat nakładek graficznych i modyfikacji Androida zdania są podzielone. Jeśli instalacja oprogramowania i przykrycie domyślnego wyglądu i niektórych funkcjonalności systemu jest naszym świadomym wyborem, to trudno z tym dyskutować. Jeśli natomiast robi to producent urządzeń (np. Samsung), to zawsze znajdzie się spora nawet grupa ludzi, którym propozycje wytwarzającego sprzęt nie przypadną do gustu. Nie przypadkowo wspomniałem tu o Samsungu ponieważ od znajomych posiadających urządzenia tego właśnie producenta najczęściej dochodzą mnie głosy po jakimś czasie użytkowania, że chętnie zmieniliby system na czystego Androida.

Firma FNF od początku zdecydowała się na modyfikację systemu. Na obecną chwilę nie wiem jak dużą i czy graficzną nakładkę można w jakiś sposób wyłączyć. Ekran nakładki ifive-Skin z kafelkami podobny jest do nakładki Peas (groszek) w tabletach Cube U30GT Mini, choć tak naprawdę oba wzorowane są na Windows Metro UI.

FNF ifive-Skin
FNF ifive-Skin

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.