FNF ifive mini
Smartfony, Tablety, Laptopy

FNF ifive mini najcieńszym 7-calowym tabletem na świecie

Chińska marka tabletów FNF wzbogaciła się o kolejny dwurdzeniowy tablet bijąc przy okazji rekord świata w kategorii najcieńszy 7-calowy tablet.

Tablety FNF to jedna z najmłodszych chińskich marek na rynku. Marka nawiązuje do symboli czterech żywiołów i tajemniczego najdoskonalszego piątego elementu. Pierwszy tablet oznaczony symbolem „5”  zadebiutował w marcu tego roku. Mimo to tablety FNF bardzo szybko zdobyły popularność, a w sierpniu model ifive X był nawet w dwudziestce najpopularniejszych tabletów na Taobao. Po modelach ifive X i ifive 2 FNF wprowadza na rynek najcieńszy tablet świata ifive mini.

Wyświetlacz

Tablet FNF ifive mini ma bardzo jasny 7 calowy wyświetlacz IPS identyczny z tym zastosowanym w Amazon Kindle Fire. Rozdzielczość wynosi 1024 x 600 pikseli w proporcjach 16:9 i nie jest już niestety żadną rewelacją, gdy konkurencja ma już modele HD 1200 x 800.

FNF ifive mini - IPS Amazon Kindle Fire
FNF ifive mini - IPS Amazon Kindle Fire

 

Maszynownia

Model ifive mini jest wyposażony w bardzo wydajny dwurdzeniowy procesor Rockchip RK3066 taktowany zegarem 1.6 GHz i czterordzeniowe GPU Mali 400 oraz 1 GB RAM DDR3 i 16 GB pamięci Flash.

FNF ifive mini - 2 x CPU 1.6 GHz i 4 x GPU Mali 400
FNF ifive mini - 2 x CPU 1.6 GHz i 4 x GPU Mali 400

 

Ostry jak brzytwa

FNF ifive mini jest obecnie najcieńszym tabletem na świecie o grubości zaledwie 8.3 mm. Dla porównania iPad Mini i Teclast P88 będą mieć około 8.6 mm, a inne 7 calowe tablety mają grubość 10 – 11 milimetrów. Dzięki temu łatwiej będzie go umieścić w kieszeniach spodni, marynarek i torebkach.

FNF ifive mini - grubość zaledwie 8,3 mm
FNF ifive mini - grubość zaledwie 8,3 mm

Obudowa wykonana jest ze stopu magnezu a całość waży ok. 350 gram. Tablet będzie sprzedawany w dwóch wersjach kolorystycznych: białej i jasnoniebieskiej.

FNF ifive mini - biały
FNF ifive mini - biały

FNF ifive mini - niebieski
FNF ifive mini - niebieski

Poniżej zamieszczam całkiem niezły oficjalny filmy promocyjny. Premiera najprawdopodobniej w październiku. Wtedy też poznamy więcej szczegółów oraz cenę.

 

FNF ifive mini
FNF ifive mini

źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.