Smartfony, Tablety, Laptopy

Exynos Octa i 8 rdzeni, 8 cali, FullHD, 3G… to nie Samsung, to Teamgee Super8!

Jesteście zawiedzeni tabletowymi „nowościami” Samsunga? Na pocieszenie mam dla Was perełkę z Chin i Tajwanu – Teamgee Super8.

Tajwańska firma Teamgee z fabryką zlokalizowaną w chińskim Shenzhen zapowiedziała na 8 sierpnia premierę „Super Ósemki”, tabletu z ośmiordzeniowym procesorem Samsunga Exynos Octa 5410 oraz matrycą FullHD o przekątnej 8 cali. Z poniższych zdjęć szpiegowskich wynika, że wyświetlacz będzie w proporcjach 16:9, a nie 4:3. Na wyposażeniu znajdzie się też moduł 3G z funkcją dzwonienia, microUSB 3.0 (większy transfer danych, szybsze ładowanie przez USB) oraz gniazdo miniHDMI. Obudowa wykonana jest głownie z tworzywa sztucznego. Całość znajdzie się pod kontrolą Androida 4.2.

teamge-super8-1 teamge-super8-2 teamge-super8-3 teamge-super8-4 teamge-super8-5

Procesor Samsung Exynos Octa 5410 (wykonany w technologii 28 nm) to de facto dwa czterordzeniowe procesory pracujące w architekturze big.LITTLE. Cztery rdzenie Cortex-A15 taktowane zegarem 1.8 GHz wykonują zadania wymagające dużej mocy obliczeniowej zużywając sporą ilość energii. Kolejne cztery rdzenie to mniej wydajne, ale bardziej energooszczędne Cortex-A7 1.2 GHz, które przejmują wykonywanie działań wymagających mniejszej mocy. MediaTek i Samsung zapowiedziały już produkcję tzw. „prawdziwych” ośmiordzeniowych procesorów, gdzie wszystkie 8 rdzeni będzie wstanie pracować jednocześnie nad wykonywaniem tego samego zadania.

Nie znana jest cena, ale na stronie Teamgee trwa już wielkie odliczanie. 🙂

teamge-super8-6

imp3, teamge

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *